Kres pucharowej przygody

(ZK)Zaktualizowano
Na boisku walka była nieustępliwa, na pierwszym planie Piotr Dziubasik, w głębi Andrzej Gogola i Wojciech Zagata Fot. Zdzisław Karaś
PIŁKA NOŻNA. Pucharowa przygoda Watry Białka Tatrzańska dobiegła końca. Zdobywca PP w okręgu nowosądeckim przegrał w półfinale MZPN z trzecioligowym Dalinem Myślenice 1-3.

Górale z rozgrywkami PP pożegnali się jednak honorowo, rywale trzeciego gola zdobyli w doliczonym czasie gry. - Cieszymy się z tej wygranej, bo jesteśmy już w małopolskim finale z tym, że nie wiemy gdzie się on odbędzie, a to już w najbliższy wtorek. Mimo iż liga skończyła się już dawno gramy ciągle mecze pucharowe. Chociaż zmęczenie daje się już nam we znaki to jednak cieszy, że ci młodzi piłkarze, gdy już wychodzą na boisko dają z siebie wszystko, chcą wygrywać i piąć się coraz wyżej w PP. Co do samego spotkania to zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to dla nas ciężki mecz. Dla Watry ogranie Dalinu na tym etapie rozgrywek byłoby z pewnością historycznym piłkarskim wydarzeniem. Gospodarze rzucili więc na szalę wszystkie zasoby energii i umiejętności i dlatego w drugiej połowie widowisko zrobiło się interesujące. Mecz był w drugich 45 minutach wyrównany, ale to jednak my wygraliśmy, natomiast pokonani pozostawili po sobie jak najlepsze wrażenie. Na naszej postawie zaważyło nieco zmęczenie, bo po lidze, co parę dni rozgrywamy mecze pucharowe. W drugiej połowie trochę dostosowaliśmy się do stylu gospodarzy, bo nie potrafiliśmy poszanować, przytrzymać piłki i z stąd brały się sytuacje bramkowe dla naszych rywali.
Trener Watry Stanisław Strama nie ukrywał żalu po porażce. - Skończyła się nasza pucharowa przygoda, ale z osiągniętego wyniku jesteśmy zadowoleni. Sięgnęliśmy po puchar na szczeblu okręgu i to jest nasz historyczny sukces. Co do meczu z Dalinem to przegraliśmy z rywalem grającym od nas wyżej o trzy klasy. Na boisku tego nie było widać, a nie jest to tylko moja opinią tylko wybitnych fachowców trenera Limanovii Brożyniaka i Dalinu Bańkosza. Obaj po meczach gratulowali nam umiejętności i postawy w spotkaniach. Myślę, że nie była to kurtuazja, a rzetelna ocena naszych występów. Przebieg drugiej połowy spotkania z Dalinem przekonał nas po raz kolejny, że grając ambitnie i mądrze można powalczyć z wyżej notowanymi rywalami. Za podjętą walkę, za trud włożony w to spotkanie chciałem chłopakom serdecznie podziękować. Nie udało się nam doprowadzić do remisu, ale wspólnie z rywalami stworzyliśmy ciekawe widowisko, za co wdzięczność wyrażali mam nasi kibice. O naszej porażce zadecydowały dwa błędy na początku spotkania, na które nie można sobie pozwolić grając z tak renomowanym przeciwnikiem. Odpadliśmy z dalszego etapu PP, ale mam nadzieję, że pozostawiliśmy po sobie dobre wrażenie.