Krótko

EL GUERROUJ ZAPOWIADA KONIEC KARIERY. Znakomity biegacz marokański Hicham El Guerrouj, mistrz olimpijski z Aten na 1500 i 5000 m, po raz ostatni wystartuje w reprezentacji kraju podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w Helsinkach - poinformowała marokańska agencja prasowa.

3 PUNKTY TRYBAŃSKIEGO. Koszykarze Chicago Bulls przegrali u siebie 89:91 z Toronto Raptors w przedsezonowym meczu ligi NBA. Cezary Trybański zdobył dla "Byków" trzy punkty.
   PORAŻKA POLEK. W ostatnim meczu 29. turnieju piłkarek ręcznych o Puchar Śląska Polska przegrała w Chorzowie z Ukrainą 20-22 (13-12).
   MISTRZ ODDAŁ MEDALE. Mistrz olimpijski ateńskich igrzysk w rzucie młotem, Węgier Adrian Annus, który został zdyskwalifikowany za doping, oddał w końcu złoty medal.
   SENSACJA W ZURYCHU. Australijka Alicia Molik wygrała w niedzielę halowy turniej WTA w Zurychu (z pulą nagród 1,3 mln dol.). W finale pokonała 4:6, 6:2, 6:3 Rosjankę Marię Szarapową, triumfatorkę tegorocznego Wimbledonu.
   HARRIS OBRONIŁ TYTUŁ. Amerykanin Vivian Harris obronił tytuł mistrza świata w wadze junior półśredniej pokonując przez techniczny nokaut w 11. rundzie Turka reprezentującego Niemcy - Oktaya Urkala, podczas gali bokserskiej w Berlinie.
   3. MIEJSCE SOŁOWOWA I BARANA. Michał Sołowow, jadący z pilotem Maciejem Baranem samochodem Renault Clio Super 1600, zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej 39. Rajdu Antibes Azur we Francji, eliminacji mistrzostw Europy. Zwyciężył Francuz Simon Jean-Josephe (Renault Clio Super 1600).