Kryterium dla Czecha

Zawody organizowane przez Małopolski Związek Kolarski, Urząd Miasta Tarnowa oraz FHU Marek Kosicki, zgromadziły na starcie 82 kolarzy, którzy do pokonania mieli 20 okrążeń (dystans 64 km).

KOLARSTWO. W Tarnowie rozegrano III Kryterium im. Eugeniusza Kwiatkowskiego

Linię mety osiągnęło 51 zawodników, z których przyznawane co dwa okrążenia punkty wywalczyło 16. Na linii mety pierwszy zameldował się Adam Sznitko z CCC Polsat Polkowice, zwycięzcą tarnowskiego kryterium został jednak Martin Zlamalik. Czech reprezentujący barwy belgijskiej grupy zawodowej Sunweb - Revor uzyskał 28 pkt., zdecydowanie wyprzedzając sklasyfikowanych na następnych dwóch miejscach kolarzy grupy Mróz Active Jet: Mateusza Komara - 17 pkt. oraz Błażeja Janiaczyka - 12 pkt. Dalsze lokaty w czołowej dziesiątce wywalczyli: 4. Marek Cichosz (Legia - Felt) - 7 pkt., 5. Adam Sznitko (CCC Polsat Polkowice) - 5 pkt., 6. Sławomir Kohut (Romet Weltour Dębica) - 5 pkt., 7. Robert Radosz (Aktio Group Mostostal Puławy) - 5 pkt., 8. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) - 4 pkt., 9. Thomas Vernaeckt (Sunweb - Revor) - 3 pkt., 10. Fabio Donesana (Kalev Chocolate Team). (STM)