M
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Wisła Kraków 3-0 (29-27, 26-24, 25-21)

I liga kobiet

AZS: Świerszcz, Wiatrowska, Maj, Brożek, Buzała, Kosiorowska oraz Kosiarska (libero), Nadziałek.
Wisła: Barbaszewska, Piątek, Surma, Hebda, Seta, Kolendowska oraz Targosz (libero), Kunc, Przybyło, Mitręga.
Sędziowali Jan Ciechanowski i**Paweł Zajc (Warszawa). Widzów 150.
Spoglądając na wynik można odnieść wrażenie, że spotkanie miało wyrównany i zacięty przebieg. Jest to jednak złudne odczucie. Był to mecz błędów. Wygrał go zespół, który popełnił ich mniej.
AZS zaczął od prowadzenia 3-0. Następnie po udanych zagrywkach Piątek i ataku Surmy było 3-4. Później zespoły na przemian zdobywały punkty, aż do stanu 12-12. W tym czasie po stronie gospodyń dobrze w ataku spisywała się Buzała, wpierana przez młodą Wiatrowską. Do stanu 20-19 to Ostrowiec utrzymywał jednopunktową przewagę. Końcówka miała emocjonujący przebieg. Wiślaczki prowadziły nawet 23-22, 24-23 i 26-25, jednak błąd zagrywki i chwila dekoncentracji doprowadziły do utraty przez nich przewagi. Seta przegrały 29-27.
Druga partia do stanu 10-10 była wyrównana. Później lepsza gra w obronie KSZO doprowadziła do ich przewagi. Było 14-11, 18-14, 19-15. Wiślaczki odrabiały jeszcze straty. Doprowadziły do wyrównania 22-22, ale końcówka znowu należała do grających odważniej gospodyń. Wygrały 26-24.
Początek odsłony trzeciej dawał jeszcze nadzieję wiślaczkom. Był wyrównany - 3-3, 8-8. Dobrze w ataku grała Seta. Ale im bliżej było końca, tym bardziej rosła przewaga AZS-u (21-14). Trener zespołu "Białej Gwiazdy" próbował jeszcze ratować sytuację - wziął czas. Wiślaczki jeszcze raz poderwały się do walki, zdobywając kilka punktów z rzędu udanymi blokami. Było nawet 22-19, ale kolejny raz nie wytrzymały końcówki oddając seta w stosunku 25-21.
(AMIT) Pozostałe mecze:**
Sokół Chorzów - Skra Bełchatów 0-3 (23-25, 22-25, 12-25), UMKS Łańcut - Energa Gedania Gdańsk 0-3 (16-25, 13-25, 11-25), Start Łódź - MKS Dąbrowa Górnicza 1-3 (25-27, 25-19, 20-25, 24-26), TPS Rumia - SPS Politechnika Częstochowa 1-3 (25-23, 20-25, 18-25,, ŁKS - SMS i Sosnowiec 1-3 (22-25, 25-18, 19-25, 15-25), Polonia Świdnica - Pałac II Bydgoszcz 1-3 (17-25, 25-18, 24-26, 22-25). Awans do ekstraklasy wywalczyła już Energa Gedania.