Górnik 09 Mysłowice - Alwernia 0-5 (0-0)

Piłkarskie sparingi:

0-1 Ficek 60, 0-2 Kuciel 65, 0-3 Balonek 76, 0-4 Kuciel 84, 0-5 Kobyłecki 84.
   Alwernia: Ciupek - Dukała, Kuciel, Lubański, Balonek - Jajko, Szarek, Ficek, Kaletka - Józkowicz, Klimek oraz Zieliński, Klimkowicz, Tekielak, Ciołek, Kobyłecki.
   Pierwszym rywalem Alwerni w meczu kontrolnym był przedstawiciel katowickiej okręgówki. Podopieczni Antoniego Gawronka, 6. zespół IV ligi małopolskiej bardzo surowo potraktował przeciwników. - W pierwszej połowie, kiedy Mysłowice dysponowały optymalnym składem, mecz był bardzo wyrównany i żadnej ze stron nie udało się stworzyć zbyt wielu pozycji bramkowych - relacjonuje trener Alwerni Antoni Gawronek.
   Po przerwie obaj szkoleniowcy dokonali wielu zmian, ale gole strzelali tylko goście. W 60 min w odpowiednim miejscu przed bramką znalazł się Marcin Ficek, którego strzał po dośrodkowaniu Radosława Klimka był tylko formalnością.
   Pierwszoplanową postacią tego spotkania był jednak Krzysztof Kuciel, który nie tylko trafiał do siatki, ale potrafił się także zrewanżować kolegom podaniami otwierającymi drogę do bramki. W 65 min Kuciel wygrał pojedynek z mysłowickim bramkarzem (podawał mu Marcin Józkowicz), a dziewięć minut później zrewanżował się podaniem z wolnego Piotrowi Balonkowi, który nie mógł sprawić koledze zawodu.
   W 83 min po raz kolejny Kuciel wyszedł do prostopadłego podania kolegi i w sytuacji "sam na sam" nie dał szans bramkarzowi. Wynik meczu po akcji oskrzydlającej ustalił Kobyłecki. - W pierwszej części nie byłem zadowolony z postawy zawodników. Najważniejsze, że po raz pierwszy mieliśmy okazję "rozruszać kości". Brakowało organizacji gry, na co z pewnością miała wpływ absencja Pawła Przepiórki. Próbował go zastąpić Daniel Kaletka, który zazwyczaj grywa defensywnego pomocnika i nie można od razu wymagać, żeby dobrze czuł się w ofensywie. Duży nacisk musimy położyć na motorykę - dodaje Gawronek.
   W sobotę o godz. 11 Alwernia podejmuje u siebie Górnika Wieliczkę.