Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kulturalne propozycje na weekend - spektakle, filmy, wystawy. Online

OPRAC.: Anna Kowalska
Co robić w Krakowie w weekend, kiedy zamknięte są kina, muzea, kawiarnie? Skorzystać z możliwości wirtualnych spacerów, seansów w e-kinie i wirtualnych koncertów, spektakli, spotkań z pisarzami. Oto kilka podpowiedzi, jak kulturalnie spędzić weekend nie wychodząc z domu.

FLESZ - Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek

Darmowy Listopad na Wawelu

Dr Beata Kopka – Kwiatkowska z Działu Archeologii i Rezerwatów ZKnW oprowadza gościa specjalnego Małgorzatę Kożuchowską, pokazując rezerwat archeologiczno - architektoniczny kościoła św. Gereona oraz ekspozycję Wawel Zaginiony.

Kobiety objaśniają mi świat

Teatr Nowy Proxima
sobota, niedziela (28, 29 listopada), godz. 20.00

Na deskach teatralnych przy Krakowskiej 41 powstał spektakl stworzony przez kobiety o kobietach i dla kobiet, by stworzyć przestrzeń do opowieści o kobiecej odrębności w świecie urządzonym i rządzonym przez mężczyzn, żeby usłyszeć inny, nie-męski głos, odmienny od dyskursu dominującego w nauce, sztuce i polityce. Żeby móc usłyszeć różne kobiece głosy, docenić różnice i różnorodność, stworzyć poczucie wspólnoty w oparciu o to, co łączy i o to, co dzieli.

"Czerwony żółw"

Niezwykła, uniwersalna i poetycka opowieść o losach rozbitka, który w wyniku sztormu ląduje na tropikalnej, bezludnej wyspie. Początkowo to miejsce jawi mu się jako więzienie, z którego próbuje za wszelką cenę uciec, jednak jest ktoś, kto mu na to nie pozwoli.
Kino Agrafka na platformie mojeekino
https://mojeekino.pl/vods/vod.654

Kulturalne propozycje na weekend - spektakle, filmy, wystawy. Online
Wojciech Matusik / Polskapresse

Listopadowy wieczór z Operą Transmisja LIVE

28 listopada o godz. 18:30 
Koncert online transmitowany przez platformę streamingową, podczas którego wystąpią Soliści, Orkiestra i Chór pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka. Wykonane zostaną najznamienitsze, najbardziej lubiane przez naszą Publiczność fragmenty dzieł operowych.
Repertuar koncertu Widzowie ułożyli sami, głosując na swoje ulubione utwory za pośrednictwem anonimowej ankiety.
Serdecznie zapraszamy na operowy wieczór w ostatnią sobotę listopada!
Platforma Play Kraków

Kulturalne propozycje na weekend - spektakle, filmy, wystawy. Online
Sylwia Penc / Polskapresse

Finisaż wystawy "Cyberteka. Kraków – czas i przestrzeń" w wersji online

Muzeum Krakowa
Od 23 do 29 listopada na stronie facebook.com/PalacKrzysztofory będą mogli Państwo zobaczyć filmiki i ciekawostki, które przygotowaliśmy. Nie zabraknie także wirtualnego spaceru po wystawie oraz rozmowy na temat powstawania rekonstrukcji cyfrowych dawnej zabudowy Krakowa.

Kulturalne propozycje na weekend - spektakle, filmy, wystawy. Online
Klaudyna Schubert

"Życia mała garść" Koncert dedykowany Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu

W repertuarze koncertu "Życia mała garść" znajdują się piosenki Anny Jantar skomponowane zarówno przez jej męża – Jarosława Kukulskiego, jak i innych kompozytorów, oraz utwory Kukulskiego napisane dla innych wykonawców. Ponadczasowe przeboje nabierają nowych barw dzięki oprawie muzycznej przygotowanej przez Adama Sztabę.
Opiekę artystyczną nad wydarzeniem sprawuje córka muzycznej pary – Natalia Kukulska. Jej rozmowy z przyjaciółmi rodziny (m.in. Marią Szabłowską, Wojciechem Mannem, Zbigniewem Hołdysem i Januszem Weissem) raz w sposób wzruszający, a innym razem zabawny wprowadzają nas w świat kolejnych utworów.
Platforma Play Kraków

Muzeum Narodowe w Krakowie: "1920. Cud Wisły" - oprowadzenie kuratorskie

Na wystawie zaprezentujemy plakaty z okresu wojny polsko-bolszewickiej, ilustrujące jej grozę, tworzone przez wybitnych polskich artystów – Edmunda Bartłomiejczyka, Zygmunta Kamińskiego, Felicjana Szczęsnego Kowarskiego, Zdzisława Gedliczkę, Józefa Mehoffera, Józefa Ryszkiewicza, Kamila Mackiewicza i Karola Homolacsa. Zostaną one zestawione z propagandowymi plakatami radzieckimi autorstwa wybitnych rosyjskich twórców, między innymi Włodzimierza Majakowskiego i Dimitrija Moora.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Kulturalne propozycje na weekend - spektakle, filmy, wystawy. Online - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski