Kurleto na podium

(ART)
Pływanie. Występ w mistrzostwach Polski 16-latków (juniorzy młodsi) na długim basenie Piotr Kurleto zakończył z trzema medalami. Zawodnik Korony Kraków w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobył srebro i dwa brązy.

Nasz pływak został wicemistrzem kraju na 200 m stylem zmiennym, uzyskując czas 2.08,41 min (do zwycięzcy Jana Kałusowskiego z Trójki Łódź zabrakło sporo, ponad 3 sekundy). Z kolei trzecie miejsce wywalczył na 100 m stylem klasycznym (1.06,75) oraz 50 m motylkowym (25,69). Jeszcze dwukrotnie był blisko podium: rywalizację na 400 m zmiennym i 50 m klasycznym ukończył na 4. pozycji.

Dla zawodnika Korony to kolejne sukcesy w tym roku. W zimowych MP (pływalnia 25-metrowa) zdobył w marcu srebrny i trzy brązowe medale.

W Ostrowcu Świętokrzyskim startowali też przedstawiciele SMS Galicja Kraków. Michał Balicki zajął 6. lokaty na 100 i 200 m stylem grzbietowym.