Legia wrzuciła piątkę

Bartosz Karcz
Michał Kucharczyk i Nemanja Nikolić mieli czego sobie gratulować
Michał Kucharczyk i Nemanja Nikolić mieli czego sobie gratulować Fot. Grzegorz Jakubowski
Mistrz i wicemistrz Polski zaksięgowały po trzy punkty. Lech uczynił to jednak w doliczonym czasie gry. Legia natomiast na dużym luzie.

Legia Warszawa 5 (3)
Podbeskidzie Bielsko-Biała 0

Bramki: 1:0 Jaroch 4 samob., 2:0 Nikolić 33, 3:0 Kucharczyk 41, 4:0 Żyro 75, 5:0 Duda 88.
Legia: Kuciak - Bereszyński, RzeźniczakI, Pazdan, Brzyski - Guilherme (46 Żyro), Furman, Jodłowiec, Kucharczyk - Nikolić (46 Duda), Prijović (72 Saganowski).
Podbeskidzie: Kaczmarek - JarochI, Nowak, Kolcak, Mójta (46 Kowalski) - Kato, Deja (46 Janić) - SokołowskiI, Możdżeń (65 Szczepaniak), Chmiel - Demjan.
Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 13 082.

Legia rozpędza się coraz bardziej. 4:1 ze Śląskiem, 3:0 w Lidze Europy z Botosani, a wczoraj 5:0 z Podbeskidziem. Mecz piłkarzom z Warszawy ułożył się znakomicie. Szybko uzyskali prowadzenie, a później na dużym luzie strzelali kolejne bramki. Bardzo dobry mecz rozegrał Nemanja Nikolić, choć na boisku przebywał tylko 45 minut.

W drugiej połowie padł najładniejszy gol meczu. Michał Żyro najpierw świetnie przyjął piłkę, uwalniając się przy tym od razu od obrońcy, a następnie przymierzył w samo okienko.

Pogoń Szczecin 1 (0)
Śląsk Wrocław 1 (0)

Bramki: 1:0 Zwoliński 58, 2:0 Pich 72.
Pogoń: Kudła - Frączczak, Fojut, Czerwiński, Nunes - Matras, Murawski - DanielakI, Małecki (64 Przybecki), Lewandowski (46 Murayama) - Zwoliński.
Śląsk: Pawełek - Dankowski (74 Gecov), Celeban, Kokoszka, Pawelec - Hateley, Hołota - Paixao, MachajI (56 Kiełb), Pich (75 Grajciar) - Biliński.
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 8658.

Pogoń miała mnóstwo sytuacji, ale grała bardzo nieskutecznie. W drugiej połowie "Portowcy" uzyskali prowadzenie po golu niezawodnego Łukasza Zwolińskiego, ale nie utrzymali go. Wyrównał Robert Pich po ładnej zespołowej akcji.

Lech Poznań 2 (1)
Lechia Gdańsk 1 (0)

Bramki: 1:0 Hamalainen 19, 1:1 Janicki 75, 2:1 Robak 90+2.
Lech: Burić - Kędziora, Kamiński, Kadar, Douglas - Trałka, DudkaI - Jevtić (62 LovrencsicsI), Hamalainen (74 Thomalla), Pawłowski (69 Formella) - Robak.
Lechia: Marić - Wojtkowiak, Janicki, Maloca, Wawrzyniak - Borysiuk, ŁukasikI - Makuszewski (68 Mak), Mila (60 Nazario), Buksa - Wiśniewski (46 KuświkI).
Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 13 821.

Lech prowadzenie uzyskał po ładnym trafieniu Kaspera Hamalainena. Lechia nacisnęła jednak w drugiej połowie i w 75 min wyrównała po dobrze rozegranym rzucie rożnym.

Ostatnie słowo należało do "Kolejorza", który w doliczonym czasie gry w bilardowy sposób "rozklepał" obronę Lechii, a całość zwieńczył celnym strzałem Marcin Robak. Było to pierwsze trafienie tego piłkarza w barwach Lecha. Robak mógł odetchnąć z ulgą, bo cały mecz był aktywny, miał kilka sytuacji, ale za każdym razem jego strzały bronił Marko Marić. Ostatecznie jednak napastnik mistrza Polski znalazł sposób na bramkarza Lechii.

Zagłębie Lubin0
Korona Kielce 2 (1)

Bramki: 0:1 Pyłypczuk 32 wolny, 0:2 Przybyła 62.
Zagłębie: Forenc - Todorovski, Guldan, TosikI, Cotra - Ł. PiątekI, Bonecki (73 Rakowski) - Woźniak (56 Janus), Vlasko, Janoszka (73 Sobków) - Papadopulos.
Korona: Małkowski (46 Trela) - GabovsI, Malarczyk, DejmekI, Sylwestrzak - Jovanović, FertovsI - Sobolewski (90+1 Aankour), Cebula, Pyłypczuk - Przybyła (69 Trytko) .
Sędziował: Paweł Gil (Lublin). Widzów: 4219.

Korona Kielce przed sezonem przez wielu była spisywana na straty, ale kielczanie początek rozgrywek mają imponujący. Podopieczni Marcina Brosza w dwóch meczach zgromadzili sześć punktów.

W Lubinie mieli trochę szczęścia, bo m.in. Łukasz Janoszka trafił w słupek, ale też solidnie zapracowali na tę wygraną.

Prowadzenie dla Korony uzyskał pięknym strzałem z rzutu wolnego Serhij Pyłypczuk, a beniaminka ostatecznie pognębił w drugiej połowie strzałem głową Michał Przybyła. Był to już trzeci gol 21-letniego napastnika Korony w tym sezonie.