Lekcja pokory Chemika

(ART)
Siatkówka. Ligę Mistrzyń wygrał zespół Eczacibasi VitrA Stambuł. Chemik Police, który organizował finałowy turniej w Szczecinie, zajął ostatnie, 4. miejsce.

– Nie ma co się oszukiwać, pozostałe zespoły pokazały nam miejsce w szeregu – powiedziała Anna Werblińska z Chemika (cytat za orlenliga.pl).

Klub mistrzyń Polski, mający ogromny – jak na nasze warunki – budżet, liczył na szybki podbój Europy, ale musi na to jeszcze trochę poczekać. W półfinale Final Four, a później w meczu o brązowy medal, policzanki nie wygrały ani jednego seta.

Wyniki, półfinały: VakifBank Stambuł – Ecza­cibasi VitrA Stambuł 1:3 (22:25, 25:16, 22:25, 22:25), Chemik Police – Unendo Yamamay Busto Arsizio 0:3 (21:25, 25:27, 21:25).

O 3. miejsce: Chemik – VakifBank 0:3 (19:25, 21:25, 17:25). Finał: Eczacibasi VitrA – Unendo Yamamay 3:0 (25:22, 25:20, 25:21).