Levadia: dwa mecze, 12 goli

BOCH
OSTRE STRZELANIE. Levadia Tallin w sobotnim meczu ligi estońskiej pokonała na wyjeździe ekipę Paide Linnameeskond aż 5-1 - i umocniła się na pozycji lidera.

W 17. spotkaniu sezonu Levadia odniosła 15. zwycięstwo (ma też 2 remisy). Po I połowie prowadziła już 4-0. Bramki zdobyli: Puri 23, Iwanow 27, Andriejew 42, Gussev 44, 71. Ekipa z Tallina gola straciła w ostatniej minucie meczu, w którym zagrała w składzie: Kaalma - Marmor, Kalimullin, Morozov, Sisov - Gussev (71 Zelinski), Nahk, Malov (75 E. Puri), S. Puri - Andriejew, Iwanow (46 Saarelma).
W Levadii wystąpili dwaj nowi zawodnicy: Rosjanin Władisław Iwanow i Fin Tomi Saarelma, obaj zgłoszeni do kwalifikacji Ligi Mistrzów. Iwanow to napastnik, sprowadzony z innego estońskiego klubu, Transu Narwa; w ubiegłym roku był wypożyczony do ukraińskich Karpat Lwów. Tomi Saarelma jest natomiast lewoskrzydłowym, ostatnio grał w III lidze niemieckiej (1.FC Kleve), w latach 2006-07 terminował przez półtora roku w akademii Chelsea Londyn.
Levadia w dwóch wyjazdowych meczach poprzedniego tygodnia zdobyła 12 bramek, straciła dwa. W obu spotkaniach bramki zdobywali najlepsi strzelcy ligi estońskiej - Nikita Andriejew (17 goli) i Vitali Gussev (14, w tym 4 w dwóch ostatnich meczach). Trener Igor Prins przetestował dwóch bramkarzy: w meczu z FC Kuressaare (7-1) bronił Kert Kutt, z Paide natomiast Martin Kaalma.