Lewandowski nie miał litości

Jerzy Filipiuk
Bramka Roberta Lewandowskiego zadecydowała o zwycięstwie Bayernu Monachium 1:0 w wyjazdowym meczu 27. kolejki Bundesligi z Borussią Dortmund.

Robert Lewandowski, który rozegrał cały mecz, strzelił gola swojej byłej drużynie w 36 minucie. Celnie główkował, dobijając piłkę po interwencji Romana Weidenfellera, który obronił strzał Thomasa Muellera.

Był to 14. gol Lewandowskiego w tym sezonie ligowym (nie fetował go). Polak zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców. Prowadzi Alexander Meier (Eintracht Frankfurt, 19), a drugi jest kolega klubowy „Lewego” Arjen Robben (17).

W ekipie gospodarzy w wyjściowym składzie znalazł się Jakub Błaszczykowski, który zaliczył kilka udanych dryblingów i... fauli. Na boisku przebywał do 69 minuty. Zastąpił go Shinji Kagawa. Nie grał Łukasz Piszczek, który wznowił treningi po kontuzji.

W Bayernie nie zagrali wspomniany Robben oraz inni kontuzjowani zawodnicy: Franck Ribery, Holger Badstuber i David Alaba. W dodatku w trakcie drugiej połowy meczu urazu doznał Bastian Schweinsteiger i musiał opuścić murawę.

Po ponad rocznej nieobecności w składzie monachijskiej drużyny pojawił się Thiago Alcantara. W końcówce meczu w Bayernie zagrał Mario Goetze, przywitany gwizdami przez miejscowych kibiców (przed meczem spotkało to innych monachijczyków; „Lewego” nieco oszczędzono).

Bayern jest liderem tabeli. Borussia zajmuje dziesiąte miejsce, ze stratą 34 punktów do bawarskiej drużyny.