Lewandowski znowu nie trafił

Jerzy Filipiuk
W meczu 15. kolejki Bundesligi Bayern Monachium doznał pierwszej porażki w tym sezonie, ulegając na wyjeździe Borussii Moenchengladbach 1:3.

W pierwszej połowie goście dyktowali warunki gry i mieli kilka okazji na uzyskanie prowadzenia. Na listę strzelców mogli się wpisać m.in. Robert Lewandowski i Kingsley Coman, który trafił w słupek.

Po przerwie role się odmieniły. Gospodarze w ciągu kwadransa (między 54 a 68 minutą) zdobyli trzy gole. Manuela Neuera pokonali kolejno: Oscar Wendt, Lars Stindl i Fabian Johnson.

W 75 minucie za Lewandowskiego (nie trafił do siatki w trzecim kolejnym meczu ligowym) na boisko wszedł Franck Ribery, który w środę, po 264 dniach przerwy, wznowił treningi z pełnym obciążeniem. 6 minut później ustalił on wynik spotkania.

Bayern trzy gole w lidze stracił poprzednio 14 kwietnia ubiegłego roku w meczu z Borussią Dortmund (0:3 u siebie). Dziś stracił też Davida Alabę, który z powodu urazu kostki nie zagra już w tym roku.