Liga Mistrzów: Sparta Praga gra dalej

AS
Sparta Praga dwukrotnie okazała się lepsza od Comarch Cracovii
Sparta Praga dwukrotnie okazała się lepsza od Comarch Cracovii Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Sparta Praga, która w fazie grupowej Hokejowej Ligi Mistrzów wyeliminowała Comarch Cracovię, gra dalej. Prażanie w 1/16 finału uporali się z finalistą ostatniej edycji HLM fińskim zespołem Kaarpaat Oulu.

W Pradze po bardzo zaciętym meczu padł wynik 1:1, choć prażanie mieli sporą przewagę i więcej okazji. W rewanżu w Finlandii bardzo długo utrzymywał się wynik 0:0. Dopiero w 4 minucie dogrywki znany z występu w Krakowie Miroslav Forman zdobył gola, który dał awans Sparcie.

Nie przebrnął 1/16 finału drugi grupowy rywal Cracovii zespół szwedzki Farjestad BK Karlstad. W pierwszym meczu przegrał w Libercu z „Białymi Tygrysami” 1:4. W rewanżu Szwedzi wygrali 2:0, ale w dwumeczu byli gorsi 3:4.

W 1/8 finału Sparta Praga zmierzy się ze szwedzkim zespołem HV71 Joenkoeping.

Materiał oryginalny: Liga Mistrzów: Sparta Praga gra dalej - Gazeta Krakowska