Limblach wygrał w Chorzowie

W piątej kolejce drugiej ligi koszykówki drużyna MKS Limblach Limanowa pokonała niespodziewanie na wyjeździe Albę Chorzów.

Punkty zdobywali:

Alba Chorzów - MKS Limblach Limanowa 76-79 (16-22, 24-15, 17-17, 19-25).
Przed wyjazdem trener Limblachu Rafał Knap nie ukrywał, że Chorzów to "gorący teren i trudny przeciwnik". Drużyna jednak sprawiła niespodziankę, grając na dodatek bez dwóch wysokich zawodników Tomasza Olczyka i Piotra Kwandransa, na których trener bardzo liczył. Obaj byli chorzy.
- Bałem się tego meczu, bo graliśmy z jednym wysokim zawodnikiem i dwoma fałszywymi centrami, ale już na samym początku udało nam się narzucić swój styl i w 8. minucie prowadziliśmy 22-7 - mówi Rafał Knap. - Byliśmy bardzo dobrzy w obronie i znakomici w ataku.
Później w drużynie coś się "zacięło" i w ciągu kilku minut Limblach stracił 18 punktów, nie zdobywając żadnego. Gości zaskoczyła agresywna obrona i skuteczne kontry zawodników z Chorzowa. Od tamtej pory grano już "kosz za kosz".
W drugiej połowie rywale prowadzili siedmioma punktami, ale limanowska drużyna pokazała, że ma charakter. - Piotr Kindlik świetnie zagrał z Jarosławem Włodarczykiem i Przemysławem Horwatem, poza tym pokazaliśmy znów znakomitą grę w obronie - mówi Rafał Knap. - Jesteśmy niebezpieczni dla każdego przeciwnika, jeśli tylko gramy swoją koszykówkę. Czeka nas co prawda jeszcze wiele pracy, przede wszystkim w obronie, bo mamy pięciu nowych zawodników, ale już widać efekty. Atmosfera w drużynie też jest dobra, a zwycięstwo przybliża nas do upragnionego celu, czyli utrzymania się w lidze.
Obecnie Limblach zajmuje 5. miejsce w tabeli. Kolejny mecz, tym razem u siebie, MKS zagra w przyszły weekend z HK Bank Spółdzielczy Żory - drużyną znaną ze szczególnie dobrej gry na wyjazdach. (TOP)
Przemysław Horwat 18, Rafał Górgól 16, Wojciech Bychawski 11, Jarosław Włodarczyk 10, Michał Szewczyk 7, Wojciech Rykała 7, Piotr Kindlik 4, Przemysław Stecko 4, Bartosz Wasilewski 1, Łukasz Kwandrans 1.