MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Włodzimierz Doniec zastępcą burmistrza Koszyc

Aleksander Gąciarz
Nowy zastępca burmistrza Koszyc Włodzimierz Doniec
Nowy zastępca burmistrza Koszyc Włodzimierz Doniec Aleksander Gąciarz
Nowym zastępcą burmistrza gminy Koszyce został Włodzimierz Doniec, do niedawna radny powiatowy i członek zarządu powiatu proszowickiego. Dotychczasowa wiceburmistrz gminy Olga Kabat będzie pracować na jednoosobowym stanowisku do spraw gospodarki nieruchomościami. To nie koniec zmian na najwyższych stanowiskach koszyckiego samorządu.

Informacja o mianowaniu Włodzimierza Dońca na stanowisku wiceburmistrza Koszyc znalazła się już na gminnej stronie internetowej. Potwierdza ją także burmistrz Krystian Hytroś.

- Jako staroście dobrze mi się z Włodzimierzem Dońcem współpracowało. To doświadczony samorządowiec z dwudziestoletnim stażem. Nie mam żadnych obaw przed podjęciem z nim wspólnej pracy – przekonuje i dodaje, że jego zastępca będzie odpowiadał m. in. za funkcjonowanie gminnej oświaty oraz spółki wodociągowej z siedzibą we Włostowicach.

Włodzimierz Doniec pełnił funkcję członka zarządu powiatu proszowickiego od września 2021 roku, gdy doszło do odwołania z funkcji starosty Grzegorza Pióro i powołania na jego miejsce Krystiana Hytrosia. W kwietniowych wyborach samorządowych startował z listy lokalnego komitetu KPR Razem. Jednak gdy doszło do wyborów nowego zarządu powiatu i prezydium Rady Powiatu, poparł kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Wyłamał się w ten sposób z porozumienia zawartego przez jego klub KPR Razem z klubem Trzeciej Drogi. Dzięki temu PiS mógł obsadzić wszystkie funkcje w zarządzie i prezydium. Klubowi koledzy zarzucili wtedy radnemu Dońcowi zdradę, a ten z kolei przekonywał, że to KPR zdradził, wiążąc się z PSL. Niedługo później Włodzimierz Doniec zrzekł się swojego mandatu i zapowiedział, że nie wystartuje w powtórzonych wyborach do Rady Powiatu w swoim okręgu. W międzyczasie doszło bowiem do ich – wciąż nieprawomocnego – unieważnienia przez Sąd Okręgowy w Krakowie.

Już w trakcie sesji, na której doszło do wyłonienia zarządu powiatu, nieoficjalnie można było usłyszeć, że radny Doniec poparł kandydatów PiS w zamian za obietnicę uzyskania stanowiska we władzach gminy Koszyce, której burmistrzem został dotychczasowy starosta Krystian Hytroś. Ten jednak zapewnia, że taki pomysł pojawił się później.

- W pierwszej kolejności rozważaliśmy taką możliwość, żeby radny Doniec został wicestarostą – mówi.

Pełniąca do tej pory funkcję wiceburmistrza Koszyc Olga Kabat będzie teraz odpowiadać za gospodarkę nieruchomościami. Wróciła zatem na swoje poprzednie stanowisko pracy. To nie koniec zmian na szczycie samorządowych władz w Koszycach. Na najbliższej sesji mają zostać powołani nowy skarbnik oraz sekretarz gminy.

Polski Fiat sprzed 51 lat!

od 7 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski