Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lodowa alejka między drzewami, zabawy z elfami, tory curlingowe. Gdzie na łyżwy w Krakowie? Lodowiska 2023/2024

Małgorzata Mrowiec
Małgorzata Mrowiec
Lodowisko przy TAURON Arenie Kraków
Lodowisko przy TAURON Arenie Kraków Wojciech Matusik
Rozpędza się w Krakowie sezon na ślizgawki. Do działającego już od dwóch tygodni lodowiska na placu Nowaka-Jeziorańskiego - przed dawnym dworcem głównym i galerią handlową - dołączają teraz (w piątek, 1.12) plenerowe lodowiska przy TAURON Arenie Kraków, przy Nowohuckim Centrum Kultury oraz Ice-Park w parku im. Jordana. Od niedzieli amatorzy jazdy na łyżwach będą mogli też opanować zadaszone namiotem lodowisko Daisy na Woli Justowskiej.

Na sezonowe sztuczne lodowisko przed Galerią Krakowską - które działa już od 18 listopada - organizatorzy zapraszają od poniedziałku do soboty w godzinach 9-21.30, a w niedziele od 10 do 20.30. W tym roku to lodowisko stylizowane jest na ślizgawkę pośród zamkowych murów. Bilet ulgowy kosztuje 18 zł, z wypożyczeniem łyżew - 30. Cena biletu normalnego to 20 zł, natomiast z wypożyczeniem łyżew - 32 złote.

Od 1 grudnia działa kolejne lodowisko pod chmurką - na skwerze przed budynkiem Nowohuckiego Centrum Kultury, tuż obok placu Centralnego. To lodowisko o powierzchni 800 metrów kw., które powstało dzięki finansowemu zaangażowaniu budżetu miasta Krakowa i wsparciu Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 13-20.30, a w weekendy, ferie zimowe oraz dni wolne od pracy - do 9 do 20.30.

"Ślizgawki przez 7 dni w tygodniu, także dla grup zorganizowanych. Do zimowej zabawy zapraszamy małych (dla których przygotowaliśmy specjalne pingwinki i kaski) i dużych, początkujących i zaawansowanych" - reklamuje swoją zimową atrakcję NCK.

Na tym lodowisku obowiązuje następujący cennik:

 • 10 zł - bilet wstępu (ślizgawka 45-minutowa)
 • 10 zł - wypożyczenie łyżew / kasku / pingwinka do nauki jazdy
 • 50 zł - kaucja za wypożyczenie łyżew
 • 300 zł - rezerwacja lodowiska na wyłączność grupy zorganizowanej (ślizgawka 45-minutowa).

Bilety na Lodowisko nie są objęte zniżkami KKR3+ oraz Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem.

Przy Arenie z bezpłatnymi wejściami i dodatkowymi atrakcjami

W piątkowy wieczór (1 grudnia), o godz. 19 na pierwsze ślizgi zaprasza lodowisko przy TURON Arenie Kraków. Ślizgawki potrwają tutaj do 25 lutego 2024 roku. Zewnętrzne lodowisko, które ponownie powstało przy TAURON Arenie od strony Parku Lotników Polskich, będzie działać codziennie od godz. 9 do 21.

W sobotę (2 grudnia) w godz. 9-16 dzieci i młodzież szkolna z Krakowa będą mogły korzystać z tego lodowiska bezpłatnie. To zresztą początek większej akcji, która potrwa aż do 9 lutego 2024 roku: w tym terminie korzystanie z lodowiska będzie bezpłatne dla krakowskich uczniów w dni powszednie w godz. 9-16. Wstęp - za okazaniem legitymacji szkolnej. Z akcji będą mogły skorzystać również przedszkolaki, pod okiem rodziców. Pozostałe zainteresowane osoby w tym samym czasie będą mogły ślizgać się, kupując bilet na lodowisko.

Na lodowisku przy TURON Arenie 3 grudnia (niedziela) o godz. 9 odbędą się Integracyjne Mikołajki na Lodzie. W programie:

 • nauka jazdy na łyżwach,
 • konkursy z nagrodami,
 • zabawy z elfami i reniferami,
 • wizyta Świętego Mikołaja na łyżwach, który wręczy wszystkim zapisanym dzieciom prezenty.

Mikołajki są nieodpłatne, ale należy zapisać się na nie, rejestrując się w aplikacji Walley - do pobrania na telefon lub przez stronę internetową: https://konto.walley.pl/. Wydarzenie jest widoczne w aplikacji jako "Impreza Okolicznościowa".

6 grudnia (środa) między godziną 16.30 a 18.30 przewidziano dodatkowe atrakcje w związku z dniem św. Mikołaja. W planach jest m.in. 15-minutowy pokaz łyżwiarstwa figurowego w wykonaniu łyżwiarzy grupy pokazowej Walley Ice Story, nauka jazdy na łyżwach, gry i zabawy z elfami i reniferami - czyli aktywności dla małych i dużych na każdym poziomie zaawansowania. Na koniec trenerzy zaproszą wszystkich do nauki wspólnego świątecznego układu choreograficznego. "Zachęcamy do pojawienia się w tym dniu na lodowisku w świątecznych przebraniach - wszystkie elfy, mikołaje, renifery i aniołki są mile widziane" - podkreślają organizatorzy.

W każdą środę w godz. 16.30-18.30 na lodowisku przy TAURON Arenie zaplanowane są ponadto animacje z instruktorami Walley Ice Story. W programie: nauka jazdy od podstaw prowadzona przez doświadczonych instruktorów łyżwiarstwa figurowego, gry i zabawy na lodzie.

W tym sezonie można też zapisać się i skorzystać z płatnych lekcje jazdy na łyżwach na tym lodowisku, zarówno dla grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych.

Warto pamiętać, że na lodowisku obowiązują przerwy techniczne. Oto szczegółowy harmonogram działania lodowiska:

 • I tura - godz. 9-11
 • Przerwa techniczna: godz. 11-11.30
 • II tura - godz. 11.30-13.30
 • Przerwa techniczna: godz. 13.30-14
 • III tura - godz. 14-16
 • Przerwa techniczna: godz. 16-16.30
 • IV tura - godz. 16.30-18.30
 • Przerwa techniczna - godz. 18.30-19
 • V tura - godz. 19-21.

Bilety kosztują:

 • bilet jednorazowy normalny - 20 zł
 • bilet jednorazowy ulgowy (dla dzieci, młodzieży szkolnej do 18. roku życia i seniorów powyżej 65 roku życia) - 14 zł
 • bilet jednorazowy dla osób posiadających Krakowską Kartę Rodzinną 3+ lub Kartę Dużej Rodziny lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności - 11 zł (opiekun osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności ma wstęp darmowy).

Bilet obowiązuje na jedną turę i upoważnia do jednorazowego wejścia na lodowisko.

Dodajmy, że dzieci do lat 12 mogą korzystać z lodowiska tylko pod opieką rodziców lub opiekunów (konieczny jest zakup wejściówki przez osobę dorosłą). Wszystkim zalecana jest jazda w kaskach, a także ochraniaczach na ręce, łokcie i kolana.

Inną sezonową atrakcją, na którą zaprasza TAURON Areny Kraków, będą tory curlingowe, które pojawią się na parkingu podziemnym Areny. Mają być czynne od 6 grudnia br. do 24 marca 2024 roku. Z torów curlingowych będzie można korzystać w ramach indywidualnych zajęć otwartych z instruktorem lub wynająć je na wyłączność. Krakowski Klub Curlingowy zaprasza także na dodatkowe wydarzenia - m.in. bezpłatne treningi otwarte (najbliższe odbędą się 6, 7 i 8 grudnia w godz. 17-19 oraz 9 i 10 grudnia w godz. 14-16).

Lodowisko w parku Jordana

W piątek, 1 grudnia, rozpoczęło swój kolejny sezon lodowisko na wolnym powietrzu w parku Jordana. To największe w Polsce lodowisko pod gołym niebem. Jego elementy to: duża tafla o powierzchni 1200 metrów kw., tafla dla dzieci - 400 mkw. oraz lodowa alejka wijąca się pomiędzy drzewami w parku Jordana, o długości 360 metrów bieżących. Na miejscu można skorzystać z wypożyczalni, dysponującej 700 parami łyżew. Tegoroczną nowością w wypożyczalni mają być łyżwy z podwójną płozą dla najmłodszych łyżwiarzy.

Docelowy cennik - wejścia na 90 minut:

 • bilet normalny - 27 zł
 • ulgowy - 22 zł
 • Rodzinny - 2 dorosłych + 2 dzieci lub 1 dorosły + 3 dzieci, minimum 4 i max 6 biletów - 20 zł/os.
 • dziecko (urodzone 2019 lub później) - 5 zł
 • Tanie Poniedziałki - 18 zł za 75 minut jazdy.

Od 1 grudnia można korzystać na razie z obu tafli tego lodowiska, natomiast lodowa alejka jeszcze się mrozi. Na razie, do czasu jej udostępnienia - co nastąpi w środę lub czwartek w przyszłym tygodniu (6 lub 7 grudnia) - wstęp na lodowisko jest tańszy i kosztuje 20 zł za 90 minut (dla każdego).

Ślizgawki pod dachem

Oprócz plenerowych lodowisk w Krakowie możliwe jest także ślizganie się pod dachem. Taką możliwość oferuje m.in. lodowisko Cracovia przy ul. Siedleckiego 7 na Grzegórzkach. Ślizgawki trwają 60 lub 90 minut. Sprzedaż biletów rozpoczyna się na godzinę przed daną ślizgawką. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy.

Lodowisko jest dostępne, gdy nie odbywają się tam mecze ani treningi hokeistów Cracovii, dlatego warto z wyprzedzeniem sprawdzić, kiedy będzie można się poślizgać.
Najbliższe terminy:

 • 2 grudnia (sobota): godz. 12.45, 14.15, 15.45, 17.15, 18.45 - ślizgawki trwające 60 minut
 • 3 grudnia (niedziela): 12.30, 14.30 - ślizgawki po 90 min.
 • 4 grudnia (poniedziałek): 20.30 - ślizgawka trwa 90 min.
 • 6 grudnia (środa): 20.30 - ślizgawka trwa 90 min.
 • Uwaga! od 8 do 22 grudnia lodowisko będzie nieczynne z powodu remontu (wymiana band).

Cennik:

 • 90 minut: bilety normalne - 25 zł, bilety ulgowe - 20 zł
 • 60 minut: bilety normalne - 20 zł, bilety ulgowe - 15 zł.

Inne lodowisko pod dachem mieści się na Woli Justowskiej, przy Hotelu Daisy (ul. Morelowa 26A). To lodowisko sztucznie mrożone o wymiarach 20 na 25 metrów, zadaszone namiotem. Nowy sezon rozpocznie w najbliższą niedzielę (3 grudnia) i będzie działać do końca lutego. "Dokładna godzina otwarcia zostanie podana w sobotę lub niedzielę rano" - poinformowano w mediach społecznościowych.

Cennik na tym lodowisku jest następujący:

 • Bilet normalny - 20 zł za 90 minut
 • Bilet ulgowy - uczniowie, studenci, seniorzy za okazaniem legitymacji - 15 zł za 90 minut (osoby, które nie będą miały przy sobie ważnej legitymacji, są zobowiązane do zakupu normalnego biletu).

Sztuczna inteligencja przewidzi pogodę

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski