Luboń Skomielna Biała ma powody do radości

(ŻUK)
Kolarstwo górskie. W Rabce-Zdroju odbyła się ostatnia edycja Pucharu Szlaku Solnego. Zarówno ta impreza, jak i cały cykl były bardzo udane dla zawodników Lubonia Skomielna Biała.

W najbardziej prestiżowej kategorii, elicie mężczyzn, wygrał pochodzący z Orawki Jakub Zamroźniak, który reprezentuje teraz barwy Bieniasz Teamu Tarnów. Drugiego na mecie Macieja Jeziorskiego z Romet Racing Teamu wyprzedził o 22 sekundy.

Wśród kobiet dominowały zawodniczki Sokoła Goodman Zator - wygrała Gabriela Wojtyła, która jeszcze niedawno miała złamany palec, przed Ritą Malinkiewicz z tego samego klubu, która straciła 2.10 min.

Wśród juniorów klasę pokazali zawodnicy Lubonia - zwyciężył bowiem Bartosz Dziadkowiec, o 21 sekund przed Jarosławem Żurem. Wśród juniorów młodszych inny kolarz Lubonia Maciej Biedrończyk dostał się na najniższy stopień podium. W młodzikach wygrał z kolei Michał Śliwiński z Sokoła Zator.

W juniorkach triumfowała Magdalena Zielińska z Sokoła Kęty. W rywalizacji juniorek młodszych wygrała z kolei Maja Latawiec. Klub ze Skomielnej Białej miał też dwie najlepsze zawodniczki w kategorii młodziczek: wygrała Sabina Wierzycka przed Agnieszką Tylką.

- Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze - ocenia Marek Karkula, szkoleniowiec najmłodszych grup wiekowych Lubonia. - Co ważne, mamy się czym pochwalić w kilku kategoriach wiekowych. Jesteśmy zaskoczeni, bo o mało co nie wygraliśmy klasyfikacji generalnej całego cyklu, do tego zabrakło nam wyższej lokaty jednego zawodnika. A przed ostatnimi zawodami mieliśmy aż 100 punktów straty do Bieniasz Teamu Tarnów.

Rzeczywiście, klub ze Skomielnej Białej uzyskał 844 punkty, będąc gorszy o 8 „oczek” od tarnowian. Sokół Kęty z 509 punktami uplasował się na 3. pozycji.

Złożyły się na to przede wszystkim wyniki Żura i Dziadkowca w „generalce”, którzy zajęli 1. i 2. miejsce, Biedrończyk był 2. Latawiec zaś triumfowała. Wierzycka i Tylka zajęły odpowiednio 2. i 4. lokatę w swoich kategoriach. - Chcę podkreślić szczególnie świetną postawę Jarka Żura, który dwa razy wygrał i __dwukrotnie zajął 2. miejsce - mówi szkoleniowiec Lubonia. - Do klasyfikacji generalnej liczono najlepsze trzy wyniki danego zawodnika. Dodajmy, że oprócz sukcesów wśród starszych, mamy też utalentowane dzieci, choćby siostry Olgę i Ingę Ostafin.

To jeszcze nie był ostatni akcent sezonu kolarskiego, zawodników czeka udział w zawodach typu gimnazjada, licealiada.