Łukasik spełnił marzenie o złocie

Kolarstwo. Na Stożku w Wiśle odbyły się w miniony weekend mistrzostwa Europy w zjeździe MTB. Złoto w męskiej elicie wywalczył Sławomir Łukasik (NS Bikes FroPro).

Wieliczanin, najlepszy zawodnik w Polsce w ostatnich latach, wielokrotny mistrz kraju, miał w ME walczyć o medal. Udało mu się osiągnąć cel. W eliminacjach wprawdzie nie błyszczał (zajął 8. miejsce), ale w finałowym przejeździe zrobił swoje. Ostatecznie wyprzedził o 0,914 sekundy Szwajcara Lutza Webera (zwycięzca kwalifikacji) oraz o 1,608 s kolejnego z małopolskich downhillowców, Wojciecha Czermaka z Kalwarii Zebrzydowskiej (Born2Bike).

- Jedno z moich marzeń w końcu się spełniło, jestem mistrzem Europy. Wielkie dzięki dla tych, którzy trzymali za mnie kciuki i dopingowali mnie w __Wiśle. Jestem szczęśliwy, że zdobyłem złoty medal - cieszył się Łukasik na Facebooku.

Zawodnicy z naszego regionu pokazali się także w innych kategoriach mistrzostw Europy, zajmując miejsca na podium. W grupie masters II 2. był Dominik Pycia (Bartbass Goodbike DH Team), a w masters I 3. lokatę zajął Mateusz Jasiński z Krakowa (Go Ride Racing). Wśród 17-latków srebro 2. był Krzysztof Kaczmarczyk z Krakowa (Kellys Team), w hobby full 3. czas uzyskał Artur Simon (Bartbass Goodbike).