Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Magazyn Piątek. Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania

Redakcja
W piątkowym magazynie "Dziennika Polskiego" przeczytacie m.in:

Protestujemy, bo... tamci protestują
Informatyk, inżynier budownictwa, radny miejski, były opozycjonista. Każdego miesiąca spotykają się pod Wawelem po obu stronach barierek. Połączył ich Jarosław Kaczyński, który regularnie odwiedza grób brata Lecha i bratowej Marii. Towarzyszące tym wizytom pikiety to nowy polityczny fenomen

Głos papieża Franciszka
Papież często przechodził z języka włoskiego na hiszpański. Z tym sobie radziłem. Najtrudniej było tłumaczyć podczas obiadu z młodzieżą. Było głośno, każdy mówił w swoim języku - wspomina ks. prof. Robert Woźniak, tłumacz Ojca Świętego w czasie ŚDM. No i pod oknem przy Franciszkańskiej 3, kiedy zgromadzeni usłyszeli „Idźcie spać, nie róbcie hałasu”...

Kim jest ojciec „Gry o tron”?
Serialu „Gra o tron” raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Kto w ciągu ostatnich lat chociaż raz nie słyszał tego tytułu nawet przelotnie, musiał chyba wieść życie pustelnika w środku lasu, bez dostępu do Internetu, telewizji czy gazet. Serial, który zadebiutował w stacji HBO w 2011 r., jest bowiem już fenomenem, nie tylko telewizyjnym, ale też kulturowym. Szokuje, ekscytuje, pobudza wyobraźnię, prowokuje dyskusję, budzi ogromne emocje. Oprócz tego jest społeczno-politycznym komentarzem, który jest dosadny oraz uniwersalny, niezależnie od realiów.

Alfabet 33 silnych marek polskich. Jak nasi biją zachodnich gigantów
Chanel, Dior, Yves Saint Laurent, Reserved - co, a właściwie kto, łączy elementy tej układanki? Supermodelka Kate Moss. Była twarzą kampanii reklamowych słynnych francuskich marek. Teraz będzie twarzą odzieżowej marki polskiej. Z krakowskim akcentem.

Kwiatkowski i Majka zarazili Polaków bakcylem kolarstwa. Peleton amatorów jest coraz większy
Drogi sprzęt, zagraniczne zgrupowania, specjalna dieta, starty w zawodach. To nie opis życia zawodowego sportowca, tylko pasjonatów rowerów szosowych. Niektórzy podchodzą do tego bardzo poważnie. Jednak to sport dla (prawie) wszystkich.

Nie jeżdżę za granicę. Boję się
- Kiedy pan zrezygnował z transportu międzynarodowego?
- Niecałe cztery miesiące temu. 7 marca.
- Dlaczego?
- Ze strachu. Miałem kursy, że jeździło się „na Anglię” ze wszystkich portów we Francji. A to jest strach. I tak średnio trzy razy w tygodniu przez dwa i pół roku. Z reguły była to Dunkierka i Calais. Nie mieliśmy wpływu na to, które porty zlecą nam spedytorzy.
- Co Pan czuł, gdy musiał przejechać przez Calais?

Dał nam przykład Bonaparte, jak rabować mamy - śpiewali żołnierze
Tylko raz chciano zamienić Mazurek Dąbrowskiego na inną pieśń. Bierut wybrał na autora Władysława Broniewskiego. Odmówił: „Ja to potrafię. Ja jeden! Ale ja hymnu narodowego nie będę zmieniał. Bo to tak, jakbym orłowi polskiemu urwał głowę”.

Czarująca ofensywa, czyli książęca para w Polsce
Krakowianka, MARTA KRUPIŃSKA, była współgospodynią spotkania polskich młodych przedsiębiorców z Williamem i Kate.

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski