Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mają dość hałasu z obwodnicy autostradowej Krakowa. Wnioskują o ekrany akustyczne

Piotr Tymczak
Piotr Tymczak
Radni przygotowali projekt rezolucji w sprawie utworzenia ekranów akustycznych wzdłuż obwodnicy autostradowej Krakowa.
Radni przygotowali projekt rezolucji w sprawie utworzenia ekranów akustycznych wzdłuż obwodnicy autostradowej Krakowa. Anna Kaczmarz
Grupa krakowskich radnych przygotowała projekt rezolucji do ministra infrastruktury oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Krakowie w sprawie instalacji ekranów akustycznych przy obwodnicy autostradowej A4.

Coraz większy ruch i problemy na obwodnicy autostradowej Krakowa

Projekt rezolucji przewiduje apel Rady Miasta Krakowa do Ministra Infrastruktury i dyrektora GDDKiA o instalację ekranów akustycznych wzdłuż autostrady A4 na odcinku od ulicy Księcia Józefa do ul. Skotnickiej.

"Hałas który generują przejeżdżające autostradą pojazdy nie pozwala na spokojne życie mieszkańców pobliskich osiedli i domostw. Zwiększający się nieustannie ruch powoduje coraz większą uciążliwość sąsiadującej autostrady będącej jednocześnie obwodnicą miasta Krakowa" - napisali radni w projekcie rezolucji.

Krakowscy radni przygotowali rezolucję w sprawie uruchomienia połączenia kolejowego do Chorwacji.

Pociągiem z Krakowa na plaże Chorwacji. Jest propozycja nowe...

W planach rozbudowa obwodnicy Krakowa o dodatkowe pasy

Przypomnijmy, że ruch na autostradowej obwodnicy Krakowa jest coraz większy. Coraz częściej tworzą się na niej korki. To wiąże się ze zwiększonym hałasem i emisją spalin.

Z powodu rosnącego ruchu i korków Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o rozbudowie o trzeci pas ruchu w każdą stronę obwodnicy Krakowa - na odcinku od ul. Kąpielowej do rejonu lotniska w Balicach.

Koncepcja spotkała się z licznymi protestami. Problem w tym, że w między węzłami w Tyńcu i Bielanach trzypasmowa droga ma zostać poprowadzona w nowym śladzie, a obecna dwupasmowa trasa przebiegająca przez stopień wodny "Kościuszko" miałaby pozostać jako droga lokalna.

Przeciwko takiemu rozwiązaniu protestują okoliczni mieszkańcy Bielan i Liszek, którzy nie chcą mieć drogi w rejonie swoich zabudowań. Podkreślają też, że nowa droga zdegradowałaby cenne przyrodniczo tereny Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego.

"Niezależnie od tego czy dojdzie do rozbudowy o 2 dodatkowe pasy jezdni czy sprawa zostanie rozwiązana w inny sposób trzeba bezwzględnie zadbać o instalację na tym odcinku drogi ekranów lub zainstalować je tymczasowo do czasu rozwiązania problemu lub bezwzględnie zadbać o instalację tychże w razie rozbudowy drogi o 2 kolejne pasy" - podkreślają inicjatorzy rezolucji.

Polski smog najbardziej truje

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Mają dość hałasu z obwodnicy autostradowej Krakowa. Wnioskują o ekrany akustyczne - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski