MAŁOPOLSKA ZACHODNIA: OLKUSZ/CHRZANÓW

PAN
W innych meczach: Regulice - Nadwiślan Rusocice 6-0, Start Kamień - Nadwiślanka Okleśna 3-1.

Klasa B Chrzanów

Polonia Luszowice - Tęcza 1-4, Wisła Jankowice - Ruch II Młoszowa 3-0, Zryw Brodła - Zryw Kąty 1-6, Górzanka Nawojowa Góra - Victoria Zalas 0-1, Dulowa - Błyskawica Myślachowice 3-2, Korona - Janina II 1-1.

KLASA C CHRZANÓW

Pogorzanka - Kościelec Chrzanów 0-2, Sankowia - Błyskawica 3-1.

JUNIORZY MŁODSI

Polonia Luszowice - Opoka Trzebinia 1-4, LKS Żarki - Promyk Bolęcin 5-0, Salwator Trzebinia - Unia 0-3.

TRAMPKARZE CHRZANÓW**

Starsi: Wolanka Wola Filipowska - Sankowia 2-1, Korona Lgota - Nadwiślanin Gromiec 1-7.

5-28

Młodsi: Trójka - Orzeł Balin 2-4, Orzeł Balin - Tęcza Tenczynek 11-0. (PAN)

Juniorzy Chrzanów

Janina Libiąż - Salwator Trzebinia 7-2, Arka Babice - Sankowia 2-1, Tęcza Tenczynek - Alwernia 3-6, Dulowa - Płoki 2-2, Fablok Chrzanów - Tempo Płaza 0-0, Nadwiślanin Gromiec - Lew Olszyny 2-3. (PAN)

Sędziował Rafał Gonet. Widzów 200.
Żarki: Poznański - Lichota, P. Szafran, K. Jesionowski, A. Szafran (46 Olszowik) - Malik (80 Głowacz), Z. Horawa), Piegzik, R. Jesionowski - K. Horawa, Bębenek.
Orzeł II: Wąsik - Krauz, Malicki, Dudek, Wiatr - Grabiec (80 Pietroń), A. Malczyk (46 Wierzba), Hejmej, Jarosiński - Antolec (46 Liszka), Fudała (70 P. Malczyk).
Bajkową okazję miał na samym początku meczu Grabiec, który z bliska posłał piłkę głową obok słupka. Więcej takich okazji gracze Orła II nie mieli i choć dominowali w środkowej strefie boiska i mieli lekką przewagę, ulegli rywalowi, który nastawił się na grę z kontry. W 18 minucie Z. Horawa uderzył piłkę po koźle i ta przeszła nad rękami Wąsika i wpadła do siatki. Niecodzienny gol sprawił, że przyjezdni musieli atakować, a gospodarze mogli nadal stosować swoją taktykę. W 75 minucie nastąpiła rozstrzygająca akcja, po której K. Horawa znalazł się w sytuacji sam na sam i posłał piłkę pod nogami bramkarza.

Ruch Młoszowa - Alwernia II 8-1 (5-0)

Bramki zdobyli: Petka 4, Niewiedział 3, Baudler - Kobyłecki.
Sędziował Krzysztof Borowy (Wadowice). Widzów 100.
Ruch: Skoczylas - Petka, Klimczak (60 K. Markiewicz), Natakaniec, Pytlowski, Jędrzejczyk, Baudler (75 Kamiński), Przeworski, Łukasik, Grabski, Niewiedział.
Alwernia II: Chuderski - S. Knapik, P. Siemek, M. Siemek, Ciupek, Spóła, Wiecheć, Pater, M. Knapik, Kobyłecki, Uroda.
Bardzo, bardzo dawno piłkarze z Młoszowej nie uraczyli kibiców tak dobrym widowiskiem bogato okraszonym golami. Już po 20 minutach gry Ruch prowadził 4-0 i było jasne, że sięgnie po trzy punkty. Alwernia II wystawiła do walki skład nader lichy, co było spowodowane faktem, że w tym samym czasie w IV lidze walczyła pierwsza drużyna tego klubu. Dodatkowo czterech graczy grało chorych i to oraz dobra gra miejcowych złożyło się na końcowy wynik.
- _Mieliśmy nie jechać namecz, tylko wszystkie siły skoncentrować napierwszej drużynie, jednak postanowiliśmy postąpić posportowemu, choć nadobre nam to nie wyszło -___powiedział grający prezes Alwerni Sławomir Knapik.

Korona Lgota - Wolanka Wola Filipowska 5-1 (2-1)

1-0 Nowak 9, 2-0 Nowak 23, 2-1 P. Filipek 32, 3-1 P. Kasprzyk 54, 4-1 M. Bała 81, 5-1 Tomkowicz 89.
Sędziował Mirosław Szklarczyk (Chrzanów). Widzów 150.
Korona: Stryczek - P. Bała, Bartosik, Ostrzywilk, Knapczyk - Dziedzic, Nowak (75 Dąbek), K. Kasprzyk (85 Dym), P. Kasprzyk (87 Lasoń) - J. Kasprzyk, M. Bała.
Wolanka: Kozyra - M. Ślusarczyk, Dudek (46 Mateusz Filipek), Augustynek, Grzebinoga - D. Ślusarczyk, Pałka, Marcin Filipek, P. Filipek - Stafiej, G Ślusarczyk.
Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg, goście popełnili dwa kardynalne błędy w obronie i stracili dwie bramki po strzałach Nowaka. Jeszcze w 32 minucie, gdy Filipek zdobył kontaktowego gola, wydawało się, że goście powalczą. Jednak po stracie trzeciej bramki w 54 minucie po strzale P. Kasprzyka stało się jasne, kto wygra. W końcówce meczu rywala dobili jeszcze ich M. Bała i Tomkowicz. Korona tego dnia świętowała jubileusz 25-lecia działalności, uroczyście oddano klubowy obiekt do użytku, a zespół wygrał okazale. Czyż ta sobota mogła być piękniejsza?

Fablok II Chrzanów - Arka Babice 2-1 (2-0)

1-0 Skoczylas 15, 2-0 Michałek 40, 2-1 G. Paprot 50.
Sędziował Rafał Dobrowolski. Żółte kartki: Dyba -**Bałys. Widzów 100.Fablok II: Zieleziński - Broda, Grzywa, Kadłuczka, Wójcik (60 Z. Domurat) - Żmuda (72 Babiarz), Dyba, Sandecki, Michałek (80 Krakowiak) - W. Domurat, Skoczylas (65 Stach). Arka**: Proksa - Kwiatkowski, Błasiak, Bałys, B. Paprot - S. Paprot, Smarzyński, G. Paprot, Wędrzyk (70 Kowalski) - Klimkowicz, Latko (55 Miękina).
Gospodarze zaczęli mecz bardzo dobrze, szybko uzyskali przewagę i zdobyli gola, po strzale z 12 metrów pod poprzeczkę Skoczylasa. W 40 minucie Wójcik posłał piłkę za plecy obrońców, dopadł do niej Michałek i w swoim stylu zmusił Proksę do kapitulacji. Goście z Babic zerwali się do ataków po przerwie i po akcji lewą stroną G. Paprot uzyskał kontaktowego gola. Końcówka zawodów znów dla Fabloku II, dwóch stuprocentowych okazji nie wykorzystał Skoczylas, piłka po strzale W. Domurata trafiła w słupek, minimalnie spudłował też Sandecki.

Zagórzanka Zagórze - MKS Trzebinia Siersza II 1-1 (0-1)

0-1 Wilk 11, 1-1 Taborski 90.
Zagórzanka: Wachnicki - Duda (66 Szala), Taborski, Zając, Celarek, Gut, Gaudyn, Michałów, Tryfanów (57 Szulc), Krawczyk (75 Gulik), Biesek.
Zagórzanka Zagórze po emocjonującym meczu zremisowała z liderem. Mecz w Zagórzu miał jednostronny przebieg. Zagórzanka atakowała, Trzebinia się broniła od 11 min meczu, kiedy to po błędzie obrony goście zdobyli gola. Pierwsze 30 min meczu to zdecydowana dominacja gospodarzy, a bliscy szczęścia byli Biesek i Celarek. Po zmianie stron nadal więcej klarownych okazji wypracowywali miejscowi. Strzelał Gaudyn, po chwili Celarek, Krawczyk i dopiero w 90 minucie po centrze Guta Taborski w zamieszaniu podbramkowym uzyskał upragnionego gola. (pan)

klasa A OLKUSZ

Laskowianka - Promień Przeginia 3-0 (1-0)

1-0 Małysa 5, 2-0 Małysa 65, 3-0 Małysa 70.
Sędziował Grzegorz Kowalski. Widzów 100.
Laskowianka: Gmitruk - Szlęzak, Janeczek, M. Poczęsny, K. Poczęsny (80 Mędrek), Nalepa, Bagioński (83 A. Dąbek), Jedynak, Kępka, Kuś (65 Lisowski), Małysa (76 Gajda).
Promień: R. Kania - Babiuch, Baranik, K. Kania, Kubajka, Sioła, Pęczek, Pałka, Tomsia, Cudejko.
Mecz wyznaczony został w sobotnie południe i goście zdołali zebrać tylko dziesięciu zawodników. Taka liczba graczy spowodowała, że goście tylko się bronili, ale mieli pecha, gdyż swój dzień miał napastnik Laskowianki Małysa. Strzelanie zaczął w 5 minucie, gdy popędził prawą stroną i zaskoczył golkipera promienia strzałem w krótki róg z 20 metrów. Za drugim razem Małysa popisał się skuteczną dobitką, po strzale Kusia z rzutu wolnego i interwencji bramkarza, wreszcie ustalił wynik zawodów po indywidualnym przeboju. Choć zwycięzców się nie sądzi, to wytknąć trzeba gospodarzom brak skuteczności, który nie dotyczy tylko Małysy, bo tak naprawdę to mecz powinien zakończyć się dwucyfrowym wynikiem.

Sokół Gołaczewy - Ospel Wierbka 0-1 (0-0)

Sokół: Świerczek - Szenkienik, Gałka (60 G. Petlic), Stopa, Pierzchała, Czubak, D. Petlic, Porębski, Haberka, M. Czapnik, P. Czapnik (70 Piputa).
Mecz z zespołem ze Śląska nie do końca wyszedł graczom Sokoła. Stało się tak dlatego, że mimo kilku okazji nie potrafili pokonać bramkarza rywala, gościom, którzy stworzyli niemal dokładnie tyle samo bramkowych okazji, udało się to w 67 minucie i ekipa z Gołaczew musiała obejść się smakiem jeśli chodzi o punktową zdobycz.

Przebój II Wolbrom - Pomorzanin Olkusz 1-0 (0-0)

1-0 Wójcicki 87
Sędziował P. Kocjan. Widzów**100. Przebój**II: Jończyk - Tarnówka, Guzek, Kołodziejczyk (68 Haberka), Posełek - Wójcicki, Szybalski (63 Kuczek), Cupiał, Zarychta - Porębski, Sobota. Pomorzanin:** Skrzypek - Molęda, Sosiński, Piętka, Duda - Rybak, Ziaja, Pacia, Ćwik - Karliński, Kordaszewski.
Mecz na szczycie dostarczył wielu emocji. Goście zagrozili Jończykowi po strzałach Kordaszewskiego i Rybaka, miejscowi odpowiedzieli uderzeniem Cupiała. Losy meczu rozstrzygnęły się w końcówce, gdy Wójcicki zdobył jedyną bramkę meczu.

Jutrzenka Ostrężnica - Przemsza Klucze 1-4 (1-3)

Kołodziejczyk - Sadkowski 2, Barczyk, Gieszczyk.

Dłubnia Jangrot - Prądnik Sułoszowa 1-2 (0-1)

0-1 Orczyk 21, 1-1 M. Kincel 53, 1-2 Woszczek 81.

Trzy Korony Żarnowiec - Wielmożanka 2-0 (1-0)

Puchar Polski Chrzanów

11 listopada o godzinie 13 odbędą się półfinałowe mecze piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Chrzanów.
W pierwszej parze Nadwiślanin Gromiec podejmować będzie Alwernię, w drugiej odbędzie się bratobójczy bój pomiędzy drugą a pierwszą ekipą MKS Trzebinia-Siersza (PAN)

KLASA B OLKUSZ

Pogoń na czele

Strumyk II Zarzecze - Legion Bydlin 1-6, Unia Jaroszowiec - Skok Lgota Wolbromska 4-1, Leśnik Gorenice - Bukowianka 0-3, Pogoń Strzegowa - Centuria Chechło 4-2, Błysk Zederman - Trzyciąż 6-0, Spójnia II Osiek - Orzeł Kwaśniów 5-3.