Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego wymienia samochody....

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego wymienia samochody. Zobacz na jakich autach możesz zdawać

Zdjęcie autora materiału
Arkadiusz Maciejowski

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Obecnie w stolicy Małopolski egzaminy przeprowadzane są na 25 samochodach marki kia rio.
1/10
przejdź do galerii

Obecnie w stolicy Małopolski egzaminy przeprowadzane są na 25 samochodach marki kia rio. ©Fot: Adam Wojnar/Polska Press

Przyszłych kierowców, planujących zdobyć prawo jazdy w Krakowie i Oświęcimiu, czeka mała rewolucja. Dyrekcja Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego zamierza wymienić auta, na których odbywają się egzaminy na kategorię B (samochód osobowy).
Obecnie w stolicy Małopolski egzaminy przeprowadzane są na 25 samochodach marki kia rio. MORD kupił je dokładnie cztery lata temu. W tym roku wymienione mają zostać wszystkie na raz.

Kilka miesięcy temu Ośrodek ogłosił przetarg, na dostawę nowych aut. Właśnie zostały otwarte złożone oferty. Okazuje się, że dostarczyły je tylko dwie firmy.

Pierwsza - Inter Auto - zaproponowała, że dostarczy auta peugeot 208. Zaoferowała jednak bardzo wysoką cenę - łącznie 5 258 523 zł brutto. Tymczasem MORD zaznaczył, że na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć niewiele ponad 1,6 mln zł.

Druga oferta - spółki Inter Car Nowak - mieści się w założonej przez MORD kwocie. Zaproponowała ona, że dostarczy do Ośrodka auta hyundai i20 (moc 84 KM). Za realizację całego zamówienia - obejmującego również m.in. dostarczenie auta ford S-Max do egzaminowania na kat. B+E - oczekuje 1 357 120,90 zł brutto.

- Faktycznie, złożone oferty zostały otwarte. Komisja przetargowa cały czas pracuje, oferty są analizowane i sprawdzane. Liczymy, że procedurę przetargową uda się zakończyć w lipcu. Pamiętajmy jednak, że od wyników przetargu mogą pojawić się odwołania - mówi Leszek Grudziński, kierownik Działu Administracji i Zamówień Publicznych w MORD.

Nowe samochody miałyby pojawić się w stolicy Małopolski pod koniec roku. Wtedy też rozpoczęłyby się na nich pierwsze egzaminy.

Przy okazji wymiany „krakowskich aut”, nowe samochody pojawią się również w oświęcimskim oddziale MORD. Tam egzaminy na kat. B przeprowadzane są obecnie toyotami yaris (17 aut). A mają one już osiem lat.

Obecnie wykorzystywane przez MORD samochody mają zostać w rozliczeniu przekazane firmie, która zostanie wybrana w przetargu.

Nowe pojazdy w MORD, to oczywiście wyzwanie dla szkół nauki jazdy. - Nie jest to dla nas zbyt komfortowa sytuacja, ale będziemy musieli ponieść duże koszty i dostosować swoją flotę - kupić takie auta jak MORD. Naturalne jest, że wiele osób chce uczyć się jazdy takim samochodem, jakim potem będzie zdawać egzamin - mówił już w lutym na łamach „DP” Stanisław Dużyk, właściciel Krakowskiego Ośrodka Szkolenia Kierowców „Stach”.

ZOBACZ KONIECZNIE:WIDEO: Czy w każdym wieku można zostać dobrym kierowcą?

Źródło: Dzień Dobry TVN

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo