Mathieu uratował Barcelonę

Jerzy Filipiuk
W meczu 29. kolejki ligi hiszpańskiej prowadząca w tabeli Barcelona z wielkim trudem wygrała na boisku Celty Vigo 1:0 i nadal ma cztery punkty przewagi nad Realem Madryt.

Było to dziesiąte z rzędu wyjazdowe zwycięstwo „Barcy”, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Rekord klubowy to trzynaście kolejnych wygranych na boiskach rywali, ustanowiony przez drużynę Josepa Guardioli w sezonie 2008/2009.

Barcelona wygrała, choć swoją grą nie zachwyciła. Miała duże problemy ze sforsowaniem defensywy gospodarzy. Celta kilka razy poważnie zagroziła bramce gości i była bliska zdobycia przynajmniej jednego punktu.

Jedynego gola zdobył w 73 minucie Jeremy Mathieu, który wykorzystał dośrodkowanie Xaviego z rzutu wolnego i z bliska celnie główkował. W końcówce meczu świetną okazję do podwyższenia wyniku miał Lionel Messi, ale przelobował i bramkarza, i bramkę.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, gdyż w 88 minucie czerwoną kartkę zobaczył Fabian Orellana. Mimo to do końca próbowali doprowadzić do remisu.

W klasyfikacji najlepszych strzelców La Liga prowadzenie objął autor aż pięciu trafień w niedzielnym meczu z Granadą (9:1) Cristiano Ronaldo (Real Madryt) – 36 bramek, a na drugie miejsce spadł Messi – 32 gole.