Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matury 2019 w powiecie myślenickim. „Tytus” na 100 procent

Katarzyna Hołuj
Katarzyna Hołuj
Wchodzące w skład ZSP-MSG II LO ma szczególne powody do dumy
Wchodzące w skład ZSP-MSG II LO ma szczególne powody do dumy Fot. ZSP-MSG w Myślenicach
Jak poszły maturzystom egzaminy dojrzałości? Sprawdzamy zdawalność w szkołach powiatu myślenickiego.

Stuprocentową zdawalnością wśród szkół prowadzonych przez samorządy (powiatowy lub wojewódzki) może się pochwalić tylko II Liceum Ogólnokształcące w Myślenicach. - Jest się z czego cieszyć - mówi Jadwiga Kozak, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych-Małopolskiej Szkoły Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach, w skład której wchodzą: II Liceum Ogólnokształcące i Technikum Turystyczno-Gastronomiczne.

Najbardziej cieszy oczywiście wynik licealistów, ale i maturzyści z technikum poradzili sobie nieźle, bo spośród 101 zdających nie zdało 12. To daje zdawalność na poziomie 88 proc., natomiast średnia w małopolskich technikach wyniosła 77,7 proc. (w liceach więcej, bo prawie 90 proc.).

Drugi najlepszy wynik w powiecie należy do I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadusza Kościuszki, gdzie zdało 97 proc. uczniów. Siedem osób oblało egzamin, ale tylko z jednego przedmiotu, co oznacza, że wszyscy mają prawo do poprawki w sierpniu. Dyrektor Jacek Ślósarz ma nadzieję, że wzorem ubiegłego roku, po poprawkach zdawalność wyniesie już 100 procent.

Zdawalnością na poziomie między 70 a 80 proc. wykazały się ZS w Dobczycach i ZS im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach. W Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach wyniosła ona niespełna 70 proc., a w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowiach nieco poniżej połowy, bo 47 proc.

Najgorzej było w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubniu, gdzie zdała tylko jedna trzecia uczniów. Na dodatek tylko około połowa z tych co nie zdali ma prawo do poprawki w sierpniu. Najwięcej problemów sprawił tu egzamin z matematyki. Tak samo było w większości szkół, gdzie nie wszyscy zdali. Wyjątkiem jest I LO, gdzie ten przedmiot zdali wszyscy, a problemem okazały się języki: polski, angielski i francuski.

Według danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, zdawalność w powiecie myślenickim wyniosła 80 proc., przy czym w samych liceach - 91 proc., a w technikach - 71 proc. W Małopolsce najlepiej poszło uczniom z powiatu wadowickiego (zdało 90 proc.), najgorzej zaś tym z powiatu proszowickiego (67 proc.).

WIDEO: Krótki wywiad

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski