Katarzyna Hołuj

Katarzyna Hołuj

reporterDziennik PolskiMyślenice

4533 materiały

Z Dziennikiem Polskim jestem związana jeszcze od czasów studiów i praktyk studenckich (to już 20 lat). Na początku pisałam właśnie o sprawach dotyczących studentów krakowskich uczelni. 

Od 2005 roku związana z działem „Wokół Krakowa”, gdzie zajmuję się obszarem powiatu myślenickiego i tym co się w nim dzieje; sprawami, które dotyczą tego powiatu i jego mieszkańców. To m.in. komunikacja: ta przez wielkie „k” (to tędy biegnie „zakopianka”) i ta mała, ale niemniej ważna, lokalna; bezpieczeństwo (vice: zakopianka), turystyka (powiat myślenicki oferuje pod tym względem sporo, a o Myślenicach mówi się, że to „tu zaczynają się góry”).

To też historie ciekawych ludzi, a tych tu nie brakuje. Dość powiedzieć, że to obszar, gdzie stykają się kultury krakowiaków i górali, nie brakuje więc artystów ludowych (i nie tylko ludowych), to też doskonałe miejsce do uprawianie różnorakich sportów: od chodzenia po górach, przez biegi (także górskie), kolarstwo (downhill), po kajakarstwo, więc i pasjonatów sportu jest tu mnóstwo.

Właśnie te spotkania z ludźmi i możliwość wysłuchania ich historii w pracy cenię sobie najbardziej. 

Po pracy lubię słuchać muzyki (najchętniej rocka) i czytać (szczególnie reportaże). Choć jestem „team morze” to lubię też góry, szczególnie te niższe. Mam to szczęście, że właśnie takie mam na wyciągnięcie ręki, a mam na myśli Beskid Wyspowy.

Rozwiń opis

Dodaj ogłoszenie