Maziarz w europejskiej czołówce

W rozgrywanych w czeskim Nymburku - z udziałem reprezentantów 17 państw - zawodach o Puchar Europy juniorek podopieczna trenera Janusza Hudyki zajęła bowiem wysoką, czwartą lokatę. Po eliminacjach dąbrowianka zajmowała trzecią lokatę, co spowodowało, że w pierwszej rundzie strzelań pucharowych miała wolny los. W 1/8 finału pokonała 139-132 swą rywalkę z Rosji, w ćwierćfinale wygrała natomiast 101-93 z Alicją Trzcionką.

(STM)

Kolejny raz udanie startowała młoda łuczniczka Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska Małgorzata Maziarz.
 Zwycięska passa dąbrowianki przerwana została dopiero w półfinale, w którym Maziarz po zaciętej walce uznać musiała wyższość reprezentantki Ukrainy, przegrywając 99-101. W walce o trzecią lokatę w końcowej klasyfikacji łuczniczka Dąbrovii niemal w identycznym stosunku (99-102) uległa zaś swojej reprezentacyjnej koleżance, Klaudii Kruczek i ostatecznie, jak już wspomnieliśmy, sklasyfikowana została w tych zawodach na czwartym miejscu.
 W łącznej klasyfikacji Pucharu Europy Małgorzata Maziarz uplasowała się na drugiej pozycji, ustępując pola jedynie Włoszce Elenie Manuelli.