red
Derby County – Leicester City LIVE! Kapustka liczy na grę
Derby County – Leicester City LIVE! Kapustka liczy na grę Facebook
Mecz Derby County – Leicester City ONLINE. „Lisy” chcą osłodzić sobie nieudany sezon w Premier League udaną przygodą w Pucharze Anglii. W meczu 1/16 finału zagrają na wyjeździe z przedstawicielem Championship. Relacja LIVE w GOL24.pl od 20:55.

Derby County – Leicester City ONLINE

Po wielkim, nieoczekiwanym sukcesie zazwyczaj nadchodzi spodziewany kryzys. Ten scenariusz w wersji dość ekstremalnej przerabia właśnie Leicester City. Zespół Claudio Ranieriego nie potrafi nawiązać do mistrzowskiej formy z zeszłego sezonu. Zamiast walki o kolejny tytuł jest więc walka o... utrzymanie w Premier League. W niedzielę „Lisy” poległy po raz jedenasty, uznając wyższość Southampton (0:3). Kapustka pozostał na ławce nawet gdy wynik był przesądzony.

W Pucharze Anglii Ranieri chętniej sięga po rezerwowych piłkarzy. W meczu 1/32 finału z Evertonem (2:1) włoski szkoleniowiec wprowadził na ostatnie kilka minut Kapustkę. Polak w protokole zapisał się żółtą kartką. Według „Przeglądu Sportowego” na wiosnę zostanie w Leicester. Choć jest daleko w hierarchii, choć ma niewiele okazji na grę, to chce walczyć. Poza tym wobec zawiłych przepisów mógłby zostać wypożyczony tylko do Cracovii, z której został kupiony (w tym sezonie grał już w Leicester i w Cracovii – prawo zabrania podjęcia pracy w trzecim miejscu w jednym sezonie).

Leicester w Pucharze Anglii zamierza zrekompensować sobie kiepski sezon w lidze angielskiej. Do gry przewidziany jest Riyad Mahrez, który powrócił z Pucharu Narodów Afryki. - Z Derby będzie wojna. Musimy walczyć, bo chcemy przejść dalej - mówi trener Ranieri. - Dwa lub trzy udane mecze z rzędu pozwolą nam podnieść morale - dodaje.

Nie zagrają:
Leicester City: Amartey (PNA), Slimani, Ulloa (kontuzje)

Droga Derby County w Pucharze Anglii

1/32 finału: West Brom 2:1

Droga Leicester City w Pucharze Anglii

1/32 finału: Everton 2:1

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Leicester – Derby 4:1 (Championship, 10.01.2014)
Leicester – Derby 2:1 (Capital One Cup, 24.09.2013)
Derby – Leicster 0:1 (Championship, 17.08.2013)

Mecz Derby County – Leicester City TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eleven Sport. Wprowadzenie od 20:50, początek spotkania o 20:55. Komentują Marcin Grzywacz i Tomasz Zieliński. Relacja tekstowa minuta po minucie w GOL24.pl.

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Mecz Derby County – Leicester City ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO - Gol24