Joanna Sobczykiewicz
Ruch - Puszcza LIVE! Spadek po spadku? "Niebiescy" potrzebują punktów
Ruch - Puszcza LIVE! Spadek po spadku? "Niebiescy" potrzebują punktów Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Mecz Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice ONLINE. W 29. kolejce Nice 1 Ligi Ruch Chorzów zmierzy się z Puszczą Niepołomice. Chorzowianie będą chcieli zmazać plamę po fatalnym występie w Legnicy i kolejnej, wysokiej porażce (1:6). Czy dziś, przed własnymi kibicami zespół prowadzony przez Dariusza Fornalaka zaprezentuje się lepiej? Pierwszy gwizdek arbitra już o godz. 18.

Mecz Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice ONLINE

Sytuacja chorzowskiego klubu przed 29. kolejką jest bardzo zła. Choć Niebiescy wciąż mają matematyczne szanse na grę w barażu (na ten moment strata do 15. Górnika Łęczna wynosi sześć punktów), to nawet najwięksi optymiści przestali wierzyć, że w przyszłym sezonie nadal będziemy oglądali Ruch w Nice 1 Lidze. Podopieczni Dariusza Fornalaka przegrali (1:6) z Miedzią w Legnicy, choć od 25. minuty prowadzili z liderem (1:0) po golu Mello, strzelonym bezpośrednio z rzutu wolnego. Na nic zdały się zmiany w przerwie i przebudowana linia obrony — Marcin Kowalczyk całą drugą połowę grał na pozycji lewego obrońcy, a jego miejsce na środku zajął Miłosz Trojak. Niebiescy popełnili tak wiele błędów, że szkoleniowcowi puściły nerwy i na pomeczowej konferencji prasowej stwierdził, że niektórzy jego piłkarze nie dorośli do reprezentowania takiego klubu, jakim jest Ruch. Miał rację. Zawodnicy 14-krotnego Mistrza Polski na boisku zachowywali się tak, jakby myślami byli już na wakacjach i w nowych klubach. Większość z nich pogodziła się z losem, że po tym sezonie będzie musiała wpisać do CV spadek, a atmosfera w szatni nie jest najlepsza. Wszystko skomplikowały kary i ujemne punkty, a zawodnicy nie wyglądali dobrze nawet od strony mentalnej. Swoją drogą, brak wzmocnień w zimowym okienku i słaba postawa w sparingach już wtedy prognozowały Niebieskim powolny spadek do II ligi.

Dziś na drodze Ruchu staje Puszcza Niepołomice. Jesienią, chorzowianie ulegli rywalowi (1:2), choć podobnie jak ostatnio w Legnicy, objęli prowadzenie po bramce Mello. Mecz z beniaminkiem odbył się tuż przed derbami z GKS-em Katowice, ponieważ obie drużyny zdecydowały się na zmianę terminu ze względu na powołania swoich zawodników do reprezentacji młodzieżowych. Co ciekawe, w żadnym z przełożonych spotkań, które odbywały się na tygodniu, chorzowskiemu Ruchowi nie udało się odnieść zwycięstwa. 18 października 2017 roku ich marzenia o punktach, wywiezionych z Niepołomic pogrzebał najpierw Bartosz Żurek, a jeszcze przed przerwą Maciej Domański, wykorzystując rzut karny.

Skład Niebieskich na rewanż z Puszczą będzie wielką niewiadomą. Trener Fornalak od kilku tygodni szukał optymalnego zestawienia w pomocy, do której miał najwięcej pretensji, a teraz okazało się, że większy problem jest gdzieś indziej. Nawala chorzowska obrona. Tylko w trzech spotkaniach Ruch stracił 14 bramek, a we wszystkich 28. kolejkach aż 47. Dzięki temu defensywa Niebieskich może „poszczycić” się mianem najgorszej i najbardziej dziurawej w Nice 1 Lidze.

Nowy szkoleniowiec od pierwszego meczu nie krył idei, jaką chce szerzyć w Ruchu. Rozpoczął od wprowadzenia do wyjściowej jedenastki zaledwie 16-letniego Mateusza Bogusza, a potem 17-letniego Bartłomieja Kulejewskiego. Wczoraj do rozgrywek chorzowianie zgłosili kolejnych, dwóch bardzo utalentowanych juniorów — 17-letniego Bartłomieja Wdowika, a także 19-letniego Bartosza Nowakowskiego. Nikt nie powinien być zdziwiony, jeżeli powyżej wymienieni zawodnicy znajdą się dziś w meczowej osiemnastce, albo któryś z nich zadebiutuje w Nice 1 Lidze jeszcze w meczu z Puszczą.

Rywal Ruchu -beniaminek z Niepołomic- zajmuje 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 35. punktów. W poprzednim meczu Puszcza przegrała (1:3) u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a jedynego gola dla gospodarzy strzelił Domański. W 90. minucie tego spotkania bezpośrednią, czerwoną kartkę zobaczył Longinus Uwakwe za brutalny faul na jednym z przeciwników.

Arbiter
Mecz poprowadzi Wojciech Myć z Lublina. W obecnym sezonie był rozjemcą w 15. spotkaniach, w których trakcie pokazał 93 żółtych kartek i podyktował 6 rzutów karnych.

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Puszcza - Ruch 2:1 (Nice 1 Liga, 18.10.2017)
Ruch - Puszcza 2:1 (sparing, 16.01.2016)

Mecz Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice TRANSMISJA TV

Polsat Sport nie przeprowadzi transmisji na żywo z tego spotkania. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24. Startujemy o 18:00. Plan transmisji wszystkich meczów znajdziesz tutaj ->PROGRAM TV

TRANSFERY w GOL24

Materiał oryginalny: Mecz Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO - Gol24