Medale krakowian

pan
SZACHY. W miniony weekend w Zespole Szkół Elektrycznych w Krakowie odbywały się mistrzostwa Małopolski juniorów w szachach klasycznych.

W kategorii do lat 10 (były to jednocześnie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików) walczono nie tylko o kategorie i nagrody, ale również o punkty współzawodnictwa sportowego. Zawodnikom z naszego województwa udało się zdobyć 18 tych punktów (Podkarpacie uzbierało ich 14), a na medalowych pozycjach znaleźli się: Szymon Matyja (Hetman Pilzno), Roman Madej (MKS KSOS Kraków) i Jakub Śliwa (MKS MOS Wieliczka) oraz Weronika Łęczek (UKS Magnus Rzezawa).

W turnieju do lat 8 wśród chłopców całą pulę zgarnęli zawodnicy MKS MOS Wieliczka. Wygrał Mikołaj Ryk, którzy wyprzedził Wojciecha Golenia i Jana Golenia. Wśród dziewcząt pierwsza była Joanna Święch (Szarotka Wadowice Górne).

Grupę do lat 12 z łatwością wygrał Sebastian Krzemiński (Tomex Kraków), który wyprzedził Patryka Mrozowskiego (Urania Krosno) i Mateusza Rembaka (MKS KSOS Kraków). Rywalizację dziewcząt wygrała Klara Hosiawa (MKS KSOS Kraków), która wyprzedziła Agnieszkę Badoń (MKS MOS Wieliczka) i Katarzynę Jędrocha (KKSz Kraków).

Do lat 14 zwyciężył Andrzej Knapik (UKS SP8 Chrzanów), który wyprzedził Marcina Chmiela (MLKSz Myślenice) i Konrada Deka (KKSz Kraków). Wśród dziewcząt najlepsza była Mariola Woźniak (KKSz Kraków), która zdystansowała dwie zawodniczki Gońca Staniątki - Zuzannę Święch i Żanetę Bednarczyk. (pan)