Medale ze Szwecji

PS
SPORTY SIŁOWE. Zawodniczka krakowskiego klubu Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizyczne Azory zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym w Szwecji. W sumie przywiozła stamtąd cztery medale.

W Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym rozegranych w szwedzkim Jönköping uczestniczyła Elżbieta Przełożyńska. Startująca w kategorii 75 kg krakowska zawodniczka uzyskała w przysiadzie 150 kg, na ławce 72,5 kg a w martwym ciągu 145 kg. Łączny wynik 367,5 kg dał jej trzecie miejsce. Poszczególne wyniki pozwoliły jej też uzyskać trzy małe brązowe medale. Udany start Przełożyńskiej sprawił, że Polska zajęła w klasyfikacji drużynowej pań trzecie miejsce (po Rosji i Szwecji). Polscy zawodnicy startujący w Jönköping zajęli zespołowo również trzecie miejsce (po Rosji i Estonii). Łącznie w mistrzostwach wzięło udział 137 zawodników i zawodniczek z 16 krajów. Reprezentacja Polski liczyła 14 osób. (PS)