Minimalne zwycięstwa gospodarzy, ale na wagę awansu do ćwierćfinału

(FIL)
Piłkarska Liga Mistrzów. Barcelona i Paris Saint Germain zostali kolejnymi ćwierćfinalistami LM. Sensacji we wczorajszych rewanżowych spotkaniach 1/8 finału LM nie było.

Camp Nou gospodarze dosyć łatwo przedostawali się w pobliże bramki gości, ale długo nie kończyli je celnymi strzałami. A gdy do siatki trafił Jordi Alba, sędzia niesłusznie odgwizdał spalonego. Neymar minimalnie chybił. „Obywatele” w miarę upływu czasu atakowali coraz śmielej. W końcówce I połowy okazję zmarnował Samir Nasri.

Po przerwie gra była jeszcze ciekawsza, a „gorących” sytuacji coraz więcej. Bliski uzyskania prowadzenia dla „Barcy” był Lionel Messi, ale trafił w słupek. Kilka razy w opałach był Victor Valdes, m.in. po strzale Edina Dżeko (zmienił w przerwie Sergio Aguero). Dobrą okazję miał też Pablo Zabaleta (w 78 minucie dostał czerwoną kartkę). Gospodarze zdobyli gola po prostopadłym podaniu Cesca Fabregasa, błędzie Joleona Lescotta i strzale z bliska Messiego. Wyrównał ze... spalonego Vincent Kompany, ale po chwili do siatki MC trafił z 7 m Dani Alves po podaniu Andresa Iniesty.

W drugim wczorajszym meczu Paris Saint Germain nie zmarnował okazji do awansu, eliminując Bayer Leverkusen. (na ławce rezerwowych gości siedział Sebastian Boenisch) Na jego boisku wygrał aż 4:0, w rewanżu też zwyciężył (2:1), choć błyskawicznie stracił gola, a wkrótce potem, przy stanie 1:1, goście egzekwowali rzut karny (strzał Simona Rolfesa obronił Salvatore Sirigu).

We wtorek z LM pożegnał się m.in. Arsenal Londyn, którego wyeliminował u siebie Bayern Monachium. Dobre recenzje zebrał bramkarz „Kanonierów” Łukasz Fabiański, który popisał się wieloma udanymi interwencjami, w tym sparowaniem rzutu karnego (było 1:1).

– Studiowałem przed meczem rzuty karne. Wiedziałem, że Mueller bardzo powoli podchodzi do rzutu karnego, ciągle patrzy na bramkarza. Nie ma swojego ulubionego rogu. Co mogłem zrobić? Jak najdłużej czekać i wygrać wojnę nerwów__– mówił po meczu Polak dla Canal+Sport.

Fabiański przyznał, że jego drużyna w Monachium mogła pokusić się nawet o zwycięstwo: – Taktyka była taka, żeby mimo wszystko starać się zaatakować Bayern. Przed przerwą Bayern dominował, druga część była wyrównana. Mimo wszystko była szansa na awans.