Minister Jerzy Kwieciński odwiedził Jurczyce. Wyremontują...

Minister Jerzy Kwieciński odwiedził Jurczyce. Wyremontują tam drogę z pieniędzy rządowych

Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Minister Jerzy Kwieciński odwiedził Jurczyce. Wyremontują tam drogę z pieniędzy rządowych
1/6
przejdź do galerii

©Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

O remontach lokalnych dróg i zrównoważonym rozwoju mówił w Jurczycach minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. W piątkowe popołudnie spotkał się w tej podskawińskiej wiosce z wojewodą małopolskim Piotrem Ćwikiem i burmistrzem Skawiny Pawłem Kolasą.
Rozmawiali o drogach. W Jurczycach jeszcze w tym roku rozpocznie się remont drogi gminnej za 350 tys. zł, z czego 200 tys. zł to dotacja z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Tym samym gmina Skawina znalazła się wśród 57 małopolskich samorządów, które otrzymały dotacje na remont dróg lokalnych.

– Nie chcemy dbać tylko o duże ośrodki.
Aglomeracja Krakowska rozwija się świetnie, ale musimy dbać o rozwój zrównoważony, żeby w każdym zakątku naszego kraju, w każdej małej ojczyźnie był wykorzystywany potencjał do wzrostu – powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Przypomniał też, że rząd przeznaczył na drogi lokalne w tym roku łącznie 1,3 mld złotych.

Wojewoda Piotr Ćwik zaznaczył, że Małopolska jest liderem pod względem liczby zadań, jakie zostaną sfinansowane z rządowego programu. – Promesy na łączną kwotę 35 mln 800 tys. złotych już trafiły do 57 małopolskich gmin i to jest ten moment, kiedy wójtowie i burmistrzowie ogłaszają przetargi i będą realizować zadania – powiedział Ćwik.

W Jurczycach będzie remontowany odcinek drogi o długości 580 metrów. – Remont tej drogi gminnej ma duże znaczenie, bo jest to trasa stanowiąca łącznik pomiędzy drogą powiatową w Radziszowie a drogą wojewódzką w Gołuchowicach – dodał Paweł Kolasa, burmistrz Skawiny.ZOBACZ KONIECZNIE:Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo