Minister Ziobro chce uchylenia immunitetu posłowi Piotrowi...

Minister Ziobro chce uchylenia immunitetu posłowi Piotrowi Olszówce. Chodzi o cztery zarzuty

Sławomir Skomra

Kurier Lubelski

Aktualizacja:

Kurier Lubelski

Minister Ziobro chce uchylenia immunitetu posłowi Piotrowi Olszówce. Chodzi o cztery zarzuty

©Adam Guz

Prokuratura chce postawić posłowi z Biłgoraja cztery zarzuty. Śledczy uważają, że wręczył 1,5 tys. złotych za załatwienie prawa jazdy. Następnie na podstawie tego dokumentu robił kurs na kolejne kategorie. Prokurator Generalny chce, aby Sejm uchylił mandat Piotrowi Olszówce.
Minister Ziobro chce uchylenia immunitetu posłowi Piotrowi Olszówce. Chodzi o cztery zarzuty

©Adam Guz

- W dniu dzisiejszym (25 czerwca 2018 roku) Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podpisał wniosek skierowany do Marszałka Sejmu RP o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Piotra Olszówki do odpowiedzialności karnej, celem umożliwienia wykonania czynności procesowych z udziałem posła i postawienia mu zarzutów - informuje Prokuratura Krajowa.

Nazwisko Olszówki przewijało się w śledztwie prowadzonym przez zamojską prokuraturę.
Rozbiła ona działający w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju gang handlujący prawami jazdy (lata 2011 – 2015). Szefem tej grupy miał być Krzysztof L., były już inspektor w Wydziale Komunikacji i Drogownictwa starostwa, który usłyszał 170 zarzutów.

- W trakcie zbierania dowodów pojawiły się wątpliwości co do tego, czy w 2011 roku dokumentacja dotycząca zdania egzaminu na prawo jazdy przez obecnego posła Piotra Olszówkę została sporządzona prawidłowo – mówili wiosną ubiegłego roku zamojscy prokuratorzy.

Miało chodzić o prawo jazdy posła na kategorie A (motocykl) i C (osobówka powyżej 3,5 tony, traktor). - Dochodzą do nas sygnały, że w ogóle nie doszło do tych egzaminów. Co więcej, nie mamy nawet pewności, czy poseł przystąpił chociażby do kursu szkoleniowego dla przyszłych kierowców – dodawali śledczy.

Olszówka od początku zaprzeczał, jakoby miałby kupić prawo jazdy. Żeby ocenić sprawę, śledczy zlecieli przeprowadzenie ekspertyzy grafologicznej. Przedmiotem badania biegłych była teczka parlamentarzysty „Akta ewidencyjne kierowcy”

Teraz komunikat Prokuratury Krajowej stawia sprawę jasno: - Prokuratura Okręgowa w Zamościu zamierza postawić posłowi RP Piotrowi Olszówce cztery zarzuty. Dotyczą one uzyskania przez posła, z naruszeniem przepisów prawa, uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi kategorii A,C,B+E, C+E oraz świadectwa kwalifikacji zawodowej kierowcy - czytamy. I dalej: - Zebrany w toku śledztwa obszerny materiał dowodowy, w postaci m.in. zeznań licznych świadków, dokumentacji i informacji Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, ośrodków szkolenia kierowców oraz opinii biegłych z zakresu badania dokumentów wskazuje, że Piotr Olszówka nigdy nie odbył szkoleń podstawowych dla osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii A i C oraz nie zdawał i nie zdał egzaminów państwowych wymaganych do uzyskania prawa jazdy tych kategorii, a dokumenty stwierdzające te okoliczności w postaci zaświadczeń oraz wniosek o wydanie prawa jazdy zostały podrobione.

Zdaniem śledczych Olszówka miał wręczyć Krzysztofowi L. 1,5 tys. zł. W zamian za to urzędnik „podjął się działań zmierzających do wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w decyzji administracyjnej oraz prawie jazdy wydanych przez Starostę Biłgorajskiego w zakresie stwierdzenia spełnienia przez posła określonych w ustawie wymagań do prowadzenia pojazdów kategorii A i C."

Kiedy już poseł miał to prawo jazdy, to na jego podstawie przystąpił do szkolenia na kategorie C+E. I ostatecznie zdobył ten dokument zdając egzamin.

- Ostatni z zarzutów dotyczy posłużenia się poświadczającym nieprawdę prawem jazdy, podczas kontroli drogowej, przeprowadzonej w związku z popełnionym wykroczeniem drogowym, poprzez przedłożenie tego dokumentu funkcjonariuszowi policji - dodaje na zakończenie Prokuratura Krajowa.

Co na to poseł? Piotr Olszówka nie odbierał od nas telefonu.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobacz też: "Marynarka wymaga odbudowy”. Święto marynarki wojennej w Gdyni w cieniu problemów z modernizacją


Komentarze (6)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
prawo jazdy

Kamil (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Prawko mozna kupic z clubcardcompl i jak widac Pan Posel z tego skorzystal, zapomnial jedynie ze choc wyglada tak samo to to wyrob kolekcjonerski.. ;)

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Prawy posel....

CzAd (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Nie przesadzam o winie, w rzeczonej materii wypowie sie sad. To sad rozstrzygnie czy stan faktyczny jest tozsamy z zebranym materialem dowodowym I ewentualnymi zarzutami zawartymi w akcie...rozwiń całość

Nie przesadzam o winie, w rzeczonej materii wypowie sie sad. To sad rozstrzygnie czy stan faktyczny jest tozsamy z zebranym materialem dowodowym I ewentualnymi zarzutami zawartymi w akcie oskarzenia, lub tez stwierdzi o braku jakichkolwiek przeslanek by czynnosciom procesowym nadac bieg I je kontynuowac.
Niezaprzeczalna natomiast jest rzecz nastepujaca.
Ten chlopczyk bezwarunkowo powinien zrzec sie mandatu posla, a nie stac Go by zrzec sie immunitetu.
Oczekiwanie, az Sejm zdecyduje o jego uchyleniu swiadczy o malostkowosci I cechach charakteru wlasciwych dla pospolitych, malowiejskich cwaniaczkow.
Czemu mnie to nie dziwi? Pytanie z kategorii tych retorycznych....
Posel winien byc znany z takich przymiotow by nawet nikt nie pomyslal, ze stac Go na podobne zachowania. Juz sam fakt laczenia takich przypuszczen z dana osoba jest dla delikwenta dyskwalifikujace.
Czy uslyszymy nalezne nam “przepraszam”?
Zwracam tez uwage wszystkim gotowym oskarzac PIS na jedna bardzo wazna rzecz.
Opisane wypadki dotycza czasu, gdy Pan Olszowka ideowo I formalnie zwiazany byl z bilgorajska lewica. Nawet pewnie nie przypuszczal, ze moze zwiazac sie z PISem, z prawicazwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
.

. (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

pis to dno dna

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
orzeł

dobra zmiana (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

cyt. ,,C (osobówka powyżej 3,5 tony, traktor).'' - który gimnazjalista to pisał ?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Mniej niż zero

TS czeka na was !!! (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

Ledwo-magister znany jako "zero" zakończy swoją przygodę przed Trybunałem Stanu. Towarzyszyć mu będą towarzysze : adrian,kulawy przykurcz drabinkowy,brocha,szalony antonio i wielu innych .

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
I słusznie !

gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

Nareszcie już nie ma świętych krów !!!!

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo