Mistrzostwa świata w saneczkarstwie. Szóste miejsce polskiej sztafety

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Polska sztafeta w składzie Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz i dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęła szóste miejsce w saneczkarskich mistrzostwach świata w Oberhofie. Triumfowali Niemcy, przed Austrią i Łotwą.

Sztafeta polega na starcie dwóch jedynek oraz dwójki. Niemcy w składzie Anna Berreiter, Max Langenhan, Toni Eggert i Sascha Benecken uzyskali czas 2.22,266. Austriacy stracili do nich zaledwie 0,023 sekundy, natomiast Łotysze - 0,400. Polacy byli wolniejsi od zwycięzców o 2,297 s.

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski na 11. miejscu w Oberhofie

W zmaganiach dwójek Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 11. miejsce. Triumfowali Niemcy Toni Eggert i Sascha Benecken, a w dwójkach kobiet - ich rodaczki Jessica Degenhardt i Cheyenne Rosenthal.

Bez sukcesów Polacy startowali w rywalizacji jedynek. Wśród panów na 18. miejscu uplasował się Mateusz Sochowicz, zaś wśród pań dwudziestą lokatę zajęła Klaudia Domaradzka, zaś Natalia Jamróz została sklasyfikowana na 34. pozycji,

Złoto w rywalizacji mężczyzn zdobył Austriak Jonas Mueller, drugi był Niemiec Max Langenhan - 0,104 s straty, a trzeci Austriak David Gleirscher - 0,121. W zmaganiach kobiet triumfowała reprezentantka gospodarzy Anna Berreiter, brązowa medalistka w piątkowym sprincie, a pozostałe miejsca na podium zajęły jej rodaczki - Julia Taubitz i Dajana Eitberger.