Mistrzowie poza podium

BK
Wyjątkowo silną obsadę miały zawody o Puchar Mediów Francuskich "Supertrial" rozegrane w Val de Ceze. Na starcie wśród seniorów stanęło kilku mistrzów świata, w tym zawodnik Aquili Stryszów Rafał Kumorowski.

Stryszowianie w czołówce zawodów o Puchar Mediów Francuskich

Obok reprezentacji Polski i gospodarzy imprezy na starcie stanęły ekipy Hiszpanii, Włoch, Belgii i Anglii. -_ Konkurencja była nawet silniejsza niż w mistrzostwach świata. Oprócz Rafała było jeszcze kilku zawodników, którzy mają w dorobku medale MŚ. Trasa została wytyczona na zboczu Góry Cornillione, a ustalał ją m. in. właśnie wielokrotny mistrz świata Francuz Mark Casio. Była trochę nietypowa, bo gospodarzom zależało widocznie na podniesieniu widowiskowości pod kątem relacji telewizyjnej. Stąd dużo było skoków z najazdu. Do tego trzeba dodać warunki, jak na tę porę roku dla nas tropikalne. Było gorąco, temperatura przekraczała 25 stopni Celsjusza i wilgotno, bo wszystko działo się w dolinie rzeki Cezy - _relacjonuje opiekun narodowej reprezentacji i Aquili Stryszów Andrzej Kramarczyk.
   Najlepiej tę trudną trasę przejechał Hiszpan Dani Comas, a kolejne dwa miejsca zajęli Francuzi: Gilles Causterllier i Vicent Herman. Aktualny mistrz świata Belg Kenny Bellay był 5. Kumorowski zajął ostatecznie 9 miejsce, Paweł Reczek był 17, a Tomasz Kramarczyk 18.
   Obok seniorów w ramach Pucharu Mediów Francuskich rozegrano także zawody juniorów i debiutantów (młodzików). W rywalizacji juniorów wystartowało dwóch Polaków, z których Karol Serwin z Championa Świdnik został sklasyfikowany na 9 miejscu, a Bartłomiej Białas na 18.
   W drugiej kategorii barw biało-czerwonych bronił Jakub Biel z Wadowic, na co dzień także zawodnik stryszowskiej Aquili. Jakub zajął ostatecznie 7 miejsce.