Mistrzynie zagrają o złoto

KOW
Atakuje MVP meczu Debby Stam-Pilon (Bank BPS Muszynianka Fakro) FOT. MARCIN MAKÓWKA
PLUSLIGA KOBIET. Muszynianki po raz trzeci, tym razem na wyjeździe, pokonały bielszczanki w półfinale BKS Aluprof Bielsko-Biała - Bank BPS Muszynianka Fakro 1-3 (12-25, 29-27, 23-25, 14-25)

Play off: 0-3, awans Muszynianki do finału.

Sędziowali: Piotr Skowroński i Krzysztof Łygoński.

Aluprof: Ciaszkiewicz, Wojtowicz, Wołosz, Vindevoghel, Pelc, Bamber-Laskowska, Miyashiro (libero), Kaczorowska, Lichtman, Banecka, Frąckowiak, Łyszkiewicz

Bank BPS Muszynianka Fakro: Werblińska, Rourke, Wensink, Bednarek-Kasza, Rabka, Stam-Pilon, Zenik (libero), Radecka, Kaczor.

Bielszczanki musiały wygrać to spotkanie, by móc nadal walczyć o awans do finału. To spowodowało dużą nerwowość w ich grze. Spotkanie od zagrywki rozpoczęła Rabka i błyskawicznie było 6-0 dla muszynianek. Siatkarki z Bielska dość szybko doprowadziły do stanu 5-7, ale po pierwszej przerwie technicznej, dzięki Bednarek-Kaszy i Wensink, było już 12-5 dla gości. Trener Wiktorowicz wziął czas, wprowadził Kaczorowską, ale niewiele to dało, bowiem "mineralne" prowadziły 16-7. W zespole Aluprofu pojawiły się Lichtman i Frąckowiak, jednak i one nie powstrzymały muszynianek. Seta asem serwisowym zakończyła Bednarek-Kasza.

Druga część meczu rozpoczęła po myśli miejscowych. Po dobrych zagrywkach Wołosz gospodynie objęły prowadzenie 5-0. W zespole z Muszyny mnożyły się proste błędy. Dopiero Rourke dwoma mocnymi atakami zdobyła pierwsze punkty, ale było już 8-2 dla Aluprofu. "Mineralne" zaczęły z mozołem odrabiać straty, lecz przychodziło im to z dużymi kłopotami. Kiedy na tablicy pojawił się wynik 11-5 dla bielszczanek, zanosiło na ich łatwą wygraną. Trener Serwiński dokonał dwóch zmian. Radecka weszła za Rabkę, a Kaczor za Rourke. Muszynianki po atakach Werblińskiej i Wensink odrobiły straty i gospodynie miały już tylko punkt przewagi. Od stanu 19-19 trwała prawdziwa bitwa. W końcówce seta bezkompromisowe akcje Kaczorowskiej dały wygraną bielszczankom.

Trzecia część meczu była bardzo wyrównana, choć pierwsza połowa to przewaga muszynianek, które prowadziły 8-6. Po akcjach Rourke, Stam-Pilon i Wensink było 13-9 dla zespołu gości, a na drugiej przerwie technicznej 16-12. Wydawało się, że siatkarki z Muszyny już spokojnie wygrają partię. Tymczasem gospodynie odrobiły straty i był remis 16-16. Od tego momentu żadnej z drużyn nie udawało się wypracować przewagi. Cały czas trwała zażarta walka o każdą piłkę, a z tego boju zwycięsko wyszyły muszynianki, które po ataku Kaczor objęły prowadzenie 2-1 w setach.

Czwarta partia była wyrównana tylko do pierwszej przerwy technicznej. Od stanu 8-7 dla "mineralnych" bardzo dobrze zagrała Stam-Pilon i zespół gości prowadził 14-9. W tym momencie gra bielszczanek się posypała, a rozpędzone siatkarki z Muszyny już nie pozwoliły rywalkom nawiązać walki.

Drugiego finalistę poznamy w środę, po piątym spotkaniu Atom Trefl Sopot - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.

WYNIKI

W drugim półfinale (do 3 zwycięstw): Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Atom Trefl Sopot 3-0 i 0-3, play-off: 2-2. Decydujący mecz w środę w Sopocie.
O miejsca 5-8, I runda (do 2 zwycięstw): Pałac Bydgoszcz - Impel Gwardia Wrocław - 0-3; play-off: 0-2. PTPS Piła - Budowlani Łódź 3-1; play-off: 2-0. O 5. miejsce zagrają: Impel Gwardia i PTPS.

Play-out o utrzymanie (do 4 zwycięstw): Stal Mielec - AZS Białystok 3-0 i 1-3; play-off: 3-2, kolejne 2 mecze w Białymstoku.