Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mobilizacja we małopolskich parafiach. Ostatni tydzień, żeby zagłosować na swojego kandydata

Grażyna Starzak
Plebiscyt. Jeszcze tylko przez tydzień można oddać swój głos na najlepszych księży, siostry zakonne i najlepszą parafię Małopolski.

Kolejność w pierwszej trójce kandydatów do tych zaszczytnych tytułów nie zmienia się od kilku dni. Jednak różnice w liczbie oddanych głosów maleją. Dotyczy to zwłaszcza kandydatów, którzy zajmują drugie i trzecie miejsca. Obserwując przebieg głosowania na naszej stronie internetowej widać, że mobilizacja trwa we wszystkich parafiach.

W kategorii „proboszcz roku” najbardziej aktywni są, jak dotychczas, parafianie z miejscowości Borki w diecezji tarnowskiej. Na proboszcza tamtejszej parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej-Różańcowej - księdza Józefa Jeziorka - oddano ponad pół tysiąca głosów!

Niewiele mniej ma ks. Adam Kozłowski, proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika z Szarowa-Dąbrowy (archidiecezja krakowska).

Na trzecim miejscu jest obecnie ks. Jerzy Tokarz, proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Gawłowie (diecezja tarnowska). Kapłanów z pierwszej trójki, choć różnią się wiekiem i życiowym doświadczeniem, wiele łączy. Choćby to, że - jak podkreślają ich parafianie - są ludźmi głębokiej wiary, a przy tym zawsze znajdą dla nich czas.

W naszej opinii dotyczy to wszystkich kandydatów. Dlatego warto głosować także na tych, którzy zajmują obecnie dalsze miejsca. Np. na księdza Bogusława Zająca, proboszcza parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych z Prus w gminie Kocmyrzów-Luborzyca, który jest nie tylko gospodarzem parafii, ale także nauczycielem religii oraz kapelanem pszczelarzy w Kocmyrzowie.

„Funkcję tę pełni z pełną odpowiedzialnością w powierzonych przez Boga i ludzi zadaniach. Ma na swoim koncie ogromną listę dobrych uczynków, charytatywnych działań, pomocy i posługi duszpasterskiej. A co najważniejsze, zawsze możemy na niego liczyć” - pisze Liliana Bajger, parafianka z Prus.

Na ks. Zająca można głosować, wysyłając kupon z jego nazwiskiem lub SMS-a pod nr 72355 o treści NPR.10

W kategorii „wikariusz roku” zanosi się na prawdziwą walkę na głosy parafian.

Obecnie w pierwszej trójce z minimalną różnicą głosów są: ks. Łukasz Michalczewski (parafia Macierzyństwa NMP w Dziekanowicach), ks. Ryszard Barański (parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Krakowie) i ubiegłoroczny laureat - ks. Mirosław Kozina (parafia Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie).

Miło nam donieść, iż jeden z kandydatów na wikariusza roku - ks. Piotr Studnicki - został właśnie mianowany rzecznikiem prasowym archidiecezji krakowskiej. Doceniono nie tylko jego kompetencje, ale również głęboką wiarę i skromność. Katarzyna Koziej-Król z parafii św. Floriana w Krakowie, gdzie ks. Piotr jest wikarym, pisze, że ceni go za: „indywidualne podejście do każdego człowieka, cierpliwość, otwartość i pokorę”.

Na ks. Studnickiego można głosować, wypełniając plebiscytowy kupon albo wysyłając SMS pod nr 72355 o treści NW.41.

Na wsparcie Czytelników czekają też siostry zakonne. W tej chwili niekwestionowaną liderką jest siostra Teresa Pawlak, albertynka z Krakowa, która wszystkie swoje siły poświęca na pomoc potrzebującym - niepełnosprawnym, młodzieży uzależnionej, osobom, które trafiają do przytuliska dla bezdomnych kobiet. Równie oddane ludziom są zakonnice, które zajmują obecnie drugie i trzecie miejsce. Warto oddać swój głos na s. Beatę Woźniak ze Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo przy parafii NMP z Lourdes i Elżbietę Baran ze Zgromadzenie Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej.

Na kupony i sms-y z nazwiskiem kandydata do tytułu proboszcza, wikarego, siostry zakonnej oraz nazwą najlepszej parafii Małopolski czekamy do 10 października br. Szczegółowa instrukcja głosowania zamieszczona jest na stronach dziennikpolski24.pl oraz krakow.naszemiasto.pl.

Każdy Czytelnik może wysłać dowolną liczbę kuponów lub wiadomości SMS.

Najlepszy Wikary Województwa Małopolskiego 2016

Najlepsza Siostra Zakonna 2016

Najlepsza Parafia Województwa Małopolskiego 2016

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski