Mogilany mistrzem

pan
W pokonanym polu zostały Libertów i Gajowianka

O palmę pierwszeństwa w gminie

Na stadionie w Libertowie rozegrane zostały po raz pierwszy piłkarskie mistrzostwa gminy Mogilany, w których udział wzięły trzy drużyny: Mogilany, OknoPlus Libertów i Gajowianka. Tytuł mistrzowski zdobyli faworyci - Mogilany, którzy są beniaminkiem klasy A.
   - Zdecydowaliśmy się na rozgrywanie meczów o mistrzostwo gminy, aby nasze drużyny rywalizowały między sobą, przygotowując się do rozgrywek ligowych - _mówi wójt gminy Mogilany Małgorzata Mardyła. - Pomysł był trafiony, bowiem na stadion w Libertowie przyszły całe rodziny i wszyscy świetnie się bawili dopingując swoje drużyny. Będziemy organizować takie mistrzostwa co roku, w przyszłym chciałabym, aby gospodarzem były Mogilany, które kończą aktualnie pracę nad swoim nowym boiskiem. Gmina ufundowała wszystkim uczestnikom dyplomy i puchary oraz przeznaczyła na turniej dwa tysiące złotych, które zostały rozdzielone proporcjonalnie do zajętych miejsc. Środki te kluby mogą wydać na zakup sprzętu sportowego._
   Mecze przebiegały w kulturalnej atmosferze. Nie brakowało oczywiście emocji, bo gra toczyła się o dużą stawkę, jaką jest prestiż w gminie, ale grano fair. W pierwszym meczu Libertów pokonał Gajowiankę 3-1 i był w tym meczu zespołem lepszym. Gospodarze zaraz po końcowym gwizdku musieli przystąpić do kolejnego spotkanie z Mogilanami. W pierwszej połowie gracze z Libertowa dominowali na placu i prowadzili 2-0. Po przerwie opadli z sił i rywale strzelili cztery bramki, a gospodarzom udało się tylko zmniejszyć rozmiary porażki. Mecz z Libertowem także poważnie uszczuplił siły Mogilanom, które w ostatnim meczu tylko zremisowały z Gajowianką 2-2, ale to wystarczyło do sięgnięcia po prymat w gminie.
   Wyniki: OknoPlus Libertów - Gajowianka 3-1, Mogilany - OknoPlus Libertów 4-3, Gajowianka - Mogilany 2-2.
1. Mogilany 2 4 6-5
2. Libertów 2 3 6-5
3. Gajowianka 2 1 3-5