MOSiR Bochnia bezkonkurencyjny w stolicy

Jerzy Filipiuk
Bardzo dobrze spisały się młodziczki MOSiR Bochnia podczas koszykarskiego turnieju Future Basket 2014, który odbył się w Warszawie. Wygrały wszystkie pięć spotkań i zajęły pierwsze miejsce.

Podopieczne trenera Rafała Sroki rozpoczęły występ w trzydniowym turnieju od rozgromienia Wisły Kraków 52-24 (10-5, 15-8, 12-8, 15-3). Od początku meczu uzyskały przewagę, którą w miarę upływu minut systematycznie powiększały.

W drugim spotkaniu bochnianki, z mazowieckiem zespołem UKS Nowa Wieś, także dominowały na parkiecie, wygrywając jeszcze wyżej, bo aż 63:24 (18:0, 7:6, 24:5, 14:13). Po pierwszej kwarcie prowadziły 18:0! Potem także brylowały na parkiecie.

W trzecim meczu MOSiR rywalizował z inną niepokonaną dotychczas drużyną Bryzą Pruszcz Gdański. Bochnianki były bardzo skoncentrowane, waleczne w obronie i skuteczne w ataku, zwyciężając 50:36 (21:14, 13:7, 13:8, 3:7) Po pierwszej kwarcie prowadziły tylko 7 punktami, ale później ich przewaga wynosiła nawet 20 punktów.

Czwarte spotkanie MOSiR-u, z UKS 7 Sopot, początkowo było bardzo zacięte i wyrównane. Dopiero w drugiej połowie bochnianki, m.in. dzięki zmiennej taktyce gry w obronie, uzyskały przewagę, wygrywając 53:35 (15:14,5:4,15:8,18:9).

Przed ostatnim swym występem MOSiR miał już zapewnione pierwsze miejsce. Pewnie jednak pokonał gospodarza turnieju, w którym występują dwie reprezentantki Polski, SKS 12 Warszawa 59:33 (15:8, 16:5, 21:13, 7:7).

MOSiR: Gabriela Rak, Natalia Mazur (została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju), Kamila Puławska, Gabriela Rak (obie trafiły do pierwszej piątki imprezy), Dominika Dziadoń (została uznana za wyróżniającą się zawodniczkę drużyny), Karolina Przybyła, Edyta Rudnik, Aleksandra Poradowska, Aisza Buczek, Justyna Hudek, Zuzanna Rojek, Kinga Dylewicz i Julia Fortuna.

- Dziękuję moim zawodniczkom za sezon 2013/2014. Dziewczęta wykazywały się przez cały sezon ogromną pracowitością i zdyscyplinowaniem na każdym treningu, meczu ligowym lub turniejowym. Prowadzić takie zawodniczki to marzenie każdego trenera – podkreślił Rafał Sroka (cytat za stroną internetową bocheńskiego klubu).

W piątek na boiskach PSP nr 5 w Bochni odbędzie się podsumowanie minionego sezinu (początek godz. 16). W programie m.in. mini gry dla grup ze szkół podstawowych, grill oraz mecz trenerzy i rodzice kontra kadra MOSiR.