Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Motorniczowie i kierowcy MPK mogą poprawić komunikację. Potrzebny jest do tego system

Piotr Tymczak
Piotr Tymczak
Motorniczowie i kierowcy MPK mogliby zgłaszać uwagi dotyczące poprawy miejskiej komunikacji.
Motorniczowie i kierowcy MPK mogliby zgłaszać uwagi dotyczące poprawy miejskiej komunikacji. Wojciech Matusik
Wprowadzenie elektronicznego systemu lub procedury zgłoszeniowej dla kierowców i motorniczych MPK w celu umożliwienia im zgłaszania propozycji usprawnień w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej - taką propozycję złożył radny Łukasz Gibała, lider klubu Kraków dla Mieszkańców w Radzie Miasta Krakowa.

"Kierowcy i motorniczowie zatrudnieni w strukturach MPK S.A. wskazują na problem komunikacyjny, na jaki napotykają w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Pracownicy informują, że gdy dzielą się swoimi obserwacjami w kwestii funkcjonowania komunikacji miejskiej, w szczególności jeśli chodzi o potrzebę dostosowania deklarowanych czasów przejazdu do rzeczywistych warunków panujących na linii, ich uwagi nie spotykają się z reakcją ze strony podmiotów ustalających rozkład jazdy. W efekcie powyższego dochodzi do notorycznych, niejako systemowych opóźnień w przejeździe i nieefektywnego funkcjonowania
komunikacji miejskiej" - napisał radny Łukasz Gibała w interpelacji do prezydenta Krakowa.

Zaznacza w niej, że pracownicy MPK sugerują, iż problem może być częściowo rozwiązany poprzez wprowadzenie elektronicznego systemu raportowania dla kierowców i motorniczych. - Dzięki dostępowi do takiego systemu właściwa komórka miejska będzie miała możliwość dostosowywania rozkładu jazdy do rzeczywistych warunków panujących na drogach i torach. Należy też nadmienić, że część kierowców i motorniczych, z racji wykonywanego zawodu i nabytych w ten sposób kompetencji, często dostrzega realne możliwości wprowadzenia usprawnień pozwalających na bardziej wydajne i efektywne wykorzystanie istniejącego systemu komunikacji miejskiej. Ponadto brak jasnego sposobu na komunikowanie swoich spostrzeżeń jest przyczyną poczucia frustracji u pracowników - komentuje radny Łukasz Gibała.

Zwrócił się więc poprzez interpelację do prezydenta Krakowa, czy możliwe jest wprowadzenie elektronicznego systemu lub procedury zgłoszeniowej dla kierowców i motorniczych MPK w celu umożliwienia im zgłaszania propozycji usprawnień w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Sprawa nabrała biegu i urząd zobowiązany jest do przygotowania odpowiedzi.

Kamery wyłapują kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle.

Nowy system zaczął w Krakowie wyłapywać kierowców przejeżdża...

Zapytaliśmy w urzędzie, czy jest planowane wprowadzenie elektronicznego systemu dla motorniczych i kierowców. Czekamy na odpowiedź.

Czy miłość to romantyzm czy biologiczna kalkulacja?

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Motorniczowie i kierowcy MPK mogą poprawić komunikację. Potrzebny jest do tego system - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski