MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Mundial" dla ministranów

SYP
Przeszło dwustu sportowców - ministrantów z całej diecezji sosnowieckiej rywalizowało w Kluczach w turniejach piłkarskim, pływackim i szachowym.

FOT. JACEK SYPIEŃ

Klucze

- Sędzię piłkarskiego czasami zdarza wam się oszukać, ale Pana Boga nie oszukacie, dlatego życzę gry fair play i dobrej zabawy. Po zakończeniu turnieju zapraszam wszystkich na lody - mówił biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak do młodych sportowców. Podziękował ks. Markowi Szelągowi, proboszczowi z Chechła, który był inicjatorem rozgrywanych od 15 lat diecezjalnych Turniejów "Szóstek" Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej. Młodym sportowcom życzył także sukcesów wójt gminy Klucze Kazimierz Ściążko. Mecze piłkarskie były rozgrywane w pięciu kategoriach wiekowych. Zmierzyły się w nich drużyny, które wygrały eliminacje w poszczególnych dekanatach diecezji.

W kategorii lektorów, czyli uczniów szkół średnich zwyciężyło Jaworzno, przed Sosnowcem i drużyną z Kwaśniowa (gmina Klucze), która grała w składzie: Maciej Bieda, Dawid Demarczyk, Szymon Jurczyk, Karol Mstowski, Damian Oruba, Artur Półkoszek, Marcin Szatan i Konrad Wołek.

W grupie gimnazjalistów dopiero rzuty karne zdecydowały o zwycięstwie. Wygrała drużyna ministrantów z Przegini (3-2) przed zawodnikami z Chechła (gmina Klucze). Drużyna z Chechła grała w składzie; Hubert Kulik, Kamil Chabrzyk, Damian Mirota, Kamil Leśniak, Mateusz Mędrek, Szymon Miszkiewicz, Mateusz Leśniak, Arkadiusz Polak i Mateusz Leśniak. W grupie podstawówek wygrało Jaworzno, przed Przeginią i Czeladzią, a w grupie uczniów klas I-III Giebło przed Przeginią.

W turnieju pływackim w poszczególnych grupach wiekowych triumfowali: Bartłomiej Zimnal (Sosnowiec), Łukasz Zimnal, Michał Świerczek (Kąpiele Wielkie), Filip Lysko (Sosnowiec). Turniej szachowy: Sebastian Knap (Kąpiele Wielkie), Jakub Smentek (Cieślin), Sylwester Płowiec (Kąpiele Wielkie), Krzysztof Juszcze (Czeladź) i Adrian Sobczyk (Olkusz).

Zawody w imieniu diecezji zorganizował ks. Paweł Łajca, a włączyli się w organizację przedstawiciele władz gminy Klucze.

(SYP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski