Muszynianki myślą teraz o Pucharze Polski

(łm)
Ekstraklasa siatkarek. Siatkarki z Muszyny wygrały w Rzeszowie i tym samym sezon zasadniczy Orlen Ligi zakończyły na trzecim miejscu. W fazie play-off rywalem Małopolanek będzie Tauron Dąbrowa Górnicza.

Developres Rzeszów – Polski Cukier Muszynianka 1:3 (25:23, 14:25, 16:25, 13:25)
Sędziowali: Bogumił Sikora, Marcin Weiner. Widzów: 1400. MVP: Justyna Sosnowska (Polski Cukier).
Developres: Nowakowska, Hawryła, Śliwińska, Budzoń, Szeremeta, Mucha, Borek (libero) oraz Głaz, Kazała, K. Filipowicz.
Polski Cukier Muszynianka: Różycka, Wojcieska, Radenković, Kurnikowska, Plchotova, Hatala, Maj-Erwardt (libero) oraz Sosnowska.

W pierwszym secie miejscowe niespodziewanie wyszły na prowadzenie 3:0, a pod koniec partii było już nawet 23:19. Drugi set to już z kolei planowa wygrana Małopolanek. W trzecim muszynianki szybko odskoczyły na cztery punkty (5:1). Co prawda Developres zmniejszył stratę do dwóch „oczek” (12:14), ale potem przyjezdne znów seryjnie punktowały. Czwarty i ostatni set to gra jak z nut gości.

Zanim muszynianki rozpoczną walkę w play-off ekstraklasy (ruszy 18 marca), w najbliższą sobotę podejmą Budowlanych Łódź, a stawką będzie awans do Final Four Pucharu Polski, który rozegrany zostanie 14–15 marca.

– _I w tej chwili tylko to zaprząta nasze głowy _– mówi trener Bogdan Serwiński.

Impel Wrocław – KSZO Ostrowiec Św. 3:0 (25:13, 25:22, 26:24).

Chemik Police – SK Bank Legionovia, PGE Atom Trefl Sopot – Budowlani Łódź, Polski Cukier Muszynianka – Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza, Impel Wrocław – BKS Aluprof Bielsko-Biała.