Muszynianki wzięły się w garść i awansowały

(ŁM)
Ekstraklasa siatkarek. Porażka z Tauronem w pierwszym meczu play-off nie załamała "Mineralnych". U siebie wygrały dwa kolejne spotkania i zagrają w półfinale.

Mecz sobotni:
Polski Cukier Muszynianka - Tauron Dąbrowa Górnicza 3:2 (28:26, 25:15, 21:25, 21:25, 15:6)

Polski Cukier Muszynianka: Kurnikowska, Plchotova, Carter, Różycka, Sosnowska, Radenković, Maj-Erwardt (libero) oraz Ciaszkiewicz-Lach, Kinga Hatala.
Tauron: Zakrewskaja, Sobolska, Konieczna, Staniucha-Szczurek, Dziękiewicz, Cemberci, Strasz (libero) oraz Urban, Piekarczyk, Kaliszuk.
Sędziowali: Grzegorz Janusz i Jacek Sęk. Widzów: 500. MVP: Paulina Maj-Erwardt (Polski Cukier). Stan play-off (do 2 zwycięstw): 1:1.

Po dwóch setach wydawało się, że wyrównanie stanu rywalizacji play-off "Mineralne" mają już w garści, jednak kolejne dwie partie padły łupem przyjezdnych i do wyłonienia zwycięzcy spotkania potrzebny był tie-break. Tutaj zmiana połów nastąpiła przy stanie 8:5, a potem miejscowe jeszcze bardziej powiększyły prowadzenie.

Mecz niedzielny:
Polski Cukier Muszynianka - Tauron Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:19, 25:23, 26:24)

Polski Cukier Muszynianka: Kurnikowska, Plchotova, Carter, Różycka, Sosnowska, Radenković, Maj-Erwardt (libero) oraz Ciaszkiewicz-Lach.
Tauron: Zakrewskaja, Sobolska, Konieczna, Staniucha-Szczurek, Dziękiewicz, Cemberci, Strasz (libero) oraz Urban, Mancuso, Kaliszuk.
Sędziowali: Marek Słowik i Dariusz Wolski. Widzów: 600. MVP: Natalia Kurnikowska (Polski Cukier Muszynianka). Stan play-off (do 2 zwycięstw): 2:1 i awans Polskiego Cukru.

Awans miał rozstrzygnąć się w niedzielę, a tym razem Małopolanki sprawę załatwiły w trzech setach (nerwowe końcówki 2. i 3. partii). Podwójnie świętować mogła libero Paulina Maj-Erwardt, która wczoraj obchodziła 28. urodziny.
Dziś drugi mecz Chemik - Legionovia, 26 marca Impel - Aluprof, a 1 kwietnia Atom - Budowlani.