Myśleniczanki postawiły się faworytkom

MH
II LIGA SIATKAREK. Dalin Myślenice uległ faworytowi rozgrywek. Pogoń Proszowice zagra w Nowym Sączu w innym terminie. Dalin Myślenice - Developres Rzeszów 0:3 (27:29, 24:26, 12:25)

Dalin: M. Gablankowska, Topa, Kłosińska, Szlachetka, Prośniak, Filipek, Woźniczka-Mleczek (libero) oraz Szewczyk

Rzeszów: Olszówka, Adamska, Warzocha, Filipowicz, Gasidło, Myjak, Peret (libero) oraz Cieślik, Grzelak, Wilk.

Przez pierwsze dwa sety nie było widać, że na parkiecie walczą wicelider (przyjezdne) i drużyna zamykająca tabelę. Dalin bardzo wysoko podniósł poprzeczkę rywalowi z Rzeszowa, mimo iż zagrał w tym spotkaniu w osłabieniu (bez Izabeli Gablankowskiej i Aleksandry Drewienkiewicz).

W pierwszym secie myśleniczanki prowadziły praktycznie przez cały czas, zyskując momentami nawet czteropunktową przewagę. W końcówce seta popełniły jednak o dwa błędy za dużo i zeszły z parkietu pokonane. W drugim secie obowiązywał podobny scenariusz jak w pierwszym. Podopieczne Jerzego Bicza prowadziły, grały bardzo dobrze, ale to nie one okazały się ostatecznie zwyciężczyniami. Mimo iż potrafiły dogonić rzeszowianki od stanu 19:23 do 24:24, nie umiały skutecznie zakończyć seta. W trzeciej odsłonie podłamane niepowodzeniem z pierwszych dwóch setów gospodynie oddały pole bez walki, przegrywając cały mecz.