Na akademików z Krakowa znów nie było siły

(ART)
Krystian Bałabuch wygrał na 200 m st. dowolnym i 100 m klasycznym
Krystian Bałabuch wygrał na 200 m st. dowolnym i 100 m klasycznym Fot. Andrzej Wiśniewski
Pływanie. Ekipa AZS AGH Kraków wygrała klasyfikację medalową w najstarszej grupie podczas II rundy Grand Prix Małopolski, która odbyła się w Bochni.

W kategorii 16 lat i starsi akademicy zdobyli 25 medali: 14 złotych, 8 srebrnych i 3 brązowe. Wyprzedzili SMS Kraków (13 krążków: 5-4-4) i Unię Oświęcim (14: 4-4-6). Triumfowali także w punktacji drużynowej.

W klasyfikacji na najlepszego zawodnika (według punktów za czasy w dwóch konkurencjach) pływacy AZS AGH zajęli całe podium. Najlepszy okazał się Marcin Suzin (1363 pkt), który wygrał na 200 m stylem klasycznym oraz 200 m zmiennym. Drugi w rankingu był Krystian Bałabuch (1283 pkt, m.in. najszybszy na 100 m stylem klasycznym oraz 200 m dowolnym), a trzeci Krzysztof Litwa (1241 pkt, zwyciężył na 100 m zmiennym, był 3. na 100 m klasycznym). Na 4. pozycji uplasował się najlepszy z zawodników Jordana - Dominik Ciężkowski (1223 pkt, wywalczył 2. lokaty na 200 m dowolnym i zmiennym).

W rankingu kobiet triumfowała Luigia Sirignano (AZS AGH) - 1349 pkt, najszybsza na 50 i 100 m dowolnym. Za nią znalazły się: Jowita Sieńczyk (SMS Kraków, 1279 pkt), która zajęła 1. miejsce na 100 m zmiennym i 2. na 200 m dowolnym, a także Anna Kozłowska (AZS AGH, 1241) - 2. na 50 m i 3. na 200 m kraulem.

Zmagania w grupie 14-15-latków zdominowała Galicja Kraków, która zdobyła 35 medali (14-10-11) i wygrała punktację drużynową. Indywidualnie wyróżnił się Michał Balicki, któremu przypadła 3. lokata w zestawieniu na najlepszego zawodnika (m.in. wygrał na 100 m stylem grzbietowym). Druga w rankingu medalowym w tej kategorii była Korona Kraków (13: 5-3-5). Jej zawodniczka Daria Nita zwyciężyła w indywidualnej punktacji (m.in. wygrała na 100 m zmiennym i 400 m dowolnym), a Natalia Stępińska była 3.

W kategorii 13 lat Galicja była 2. w klasyfikacji medalowej (17: 4-7-6), za STP Nowy Sącz (11: 6-5-0), ale 1. w punktacji. Z zawodniczek z naszego regionu najlepiej wypadła Katarzyna Peciak (Solna Wieliczka), zajmując 2. lokatę w rankingu (m.in. wygrała na 100 i 200 m mot., 100 m zmiennym i 50 m dowolnym).

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.