Na brydżowych stołach

STM
O puchar rektora

W ubiegły czwartek, w Domu Studenta w Tarnowie rozegrany został dwudziesty siódmy turniej o Puchar Rektora PWSZ w Tarnowie. Na jego starcie stanęło 13 par, a najlepszy w tym gronie okazał się duet Andrzej Broda - Tadeusz Murczek, uzyskując wynik 64.07 proc. Dalsze lokaty w czołowej szóstce zapewnili sobie: 2. Mariusz Kita - Bogusław Lesiecki - 59.04 proc., 3. Krzysztof Kapusta - Andrzej Pietrucha - 57.60 proc., 4. Leszek Gabriel - Witold Stachnik - 55.17 proc., 5. Paweł Korombel - Stanisław Prokuszki - 52.13 proc., 6. Jarosław Jurkiewicz - Ryszard Skotarski - 51.59 proc.
Kolejny turniej z tego cyklu odbędzie się w dniu dzisiejszym. Początek o godz. 17.30.
O puchar prezesa
W poniedziałek, w Domu Bochniaka w Bochni rozegrany został siedemnasty turniej o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Rywalizowało w nim 12 par, a czołowe miejsca zajęły duety: 1. Krzysztof Bielczyk - Andrzej Rybak - 61.93 proc., 2. Andrzej Kular - Wacław Wyżga - 56.25 proc., 3. Jerzy Bursztyn - Andrzej Ołdakowski - 53.41 proc.
Osiemnasty turniej z tego cyklu odbędzie się w poniedziałek 11 maja. Początek o godz. 17.30.
"Barometr"
W poniedziałek, w Domu Studenta w Tarnowie rozegrany został piąty w tym roku turniej z cyklu "Barometr". Zgromadził on na starcie 15 par, a zakończył się sukcesem duetu Jarosław Jurkiewicz - Ryszard Skotarski, który uzyskał wynik - 62.78 proc. Kolejność na dalszych miejscach: 2. Adam Stono - Zbigniew Świderek - 56.83 proc., 3. Maciej Rodzaj - Witold Stachnik - 55.56 proc., 4. Renata Wajdowicz - Andrzej Hycnar - 54.61 proc., 5. Adam Dmochowski - Marek Surmiak - 52.17 proc., 6. Mariusz Kita - Bogusław Lesiecki - 50.83 proc.
"U Jasia"
W piątek, w tarnowskim Klubie "Senior" rozegrany został czwarty turniej "U Jasia". Zgromadził on na starcie 6 duetów, a "medalowe" miejsca zajęły w nim pary: 1. Zygmunt Czernecki - 60.8 proc., 2. Anna Gabriel - Leszek Gabriel - 59.2 proc., 3. Kazimiera Przybyło - Józef Ścieński - 49.2 proc.
Brydżowa MAJówka
Nieoficjalną mistrzynią Tarnowa w Brydżu Amatorskim została Katarzyna Widlińska, która wygrała dwudniową rywalizację Młodzików, Amatorów i Juniorów, czyli III MAJówkę. Wicemistrzem został 12-letni Błażej Krawczyk ze Szkoły Podstawowej nr 18 i sekcji młodych talentów TABU, a trzecie miejsce przypadło w udziale Anecie Jaworskiej. W piątkowym turnieju Cavendish (22 rozdania) pierwsze miejsce wywalczyli Michał Krysa (młodzik) - Krzysztof Jurek (młodzik) - 71.00 pkt., wyprzedzając pary: Justyna Długosz (juniorka) - Olga Długosz (juniorka) - 46.80 pkt. oraz Grzegorz Wadas (junior) - Błażej Krawczyk (młodzik) - 36.00 pkt. Sobotni turniej na zapis maksymalny (18 rozdań) zakończył się natomiast sukcesem duetu Katarzyna Widlińska (amatorka) - Aneta Jaworska (amatorka) - 75.59 proc., drugie miejsce zajęła para Katarzyna Cichy (młodziczka) - Krzysztof Piotrowski (młodzik) - 59.72 proc., a na trzeciej pozycji uplasował się duet Błażej Krawczyk (młodzik) - Krzysztof Ziewacz - 51.39 proc.
KMP par
W najbliższy poniedziałek, 11 maja, w Domu Studenta w Tarnowie odbędzie się piąty w tym roku turniej Korespondencyjnych Mistrzostw Polski par. Początek zawodów o godz. 17.30. (STM)