Na brydżowych stołach

STM
MP młodzieży szkolnej

W Radzyniu Podlaskim rozgrywane były Mistrzostwa Polski młodzieży szkolnej. Znakomicie spisali się w nich reprezentanci MPEC Tarnów. Dwa złote medale wywalczyli Olga Długosz i Maciej Grabiec, triumfując zarówno w turnieju par open, jak i w mikstach. W turnieju teamów złoto zdobył tarnowianin, Adam Krysa, reprezentujący barwy CKiS Skawina. MPEC Tarnów (Długosz, Grabiec, Maciej Kita, Wojciech Stachnik) zwyciężył tu w eliminacjach, w półfinale przegrał jednak z drużyną ze Skawiny, a w spotkaniu o trzecie miejsce uległ zespołowi Słupsk-Poznań. Wspomniany już Adam Krysa, wraz z Justyną Żmudą zdobył ponadto dwa medale: srebrny (miksty) oraz brązowy (teamy butler). Warto także wspomnieć o udanym występie Jędrzeja Hycnara i Michała Krysy, którzy zajęli dziesiąte miejsce w punktacji ogólnej, co dało im srebrny medal w kategorii młodzików. W klasyfikacji klubów, MPEC zajął trzecie miejsce. Tarnowska SP nr 18 (Błażej Krawczyk, Hycnar, M. Krysa) okazała się najlepszą z "podstawówek".

KMP par

W Domu Studenta rozegrany został szósty w tym roku turniej Korespondencyjnych Mistrzostw Polski par. Zgromadził on 18 par, w gronie których najlepszy okazał się duet Kazimierz Banek - Maciej Rodzaj, uzyskując wynik 67.90 proc. Kolejność na dalszych miejscach: 2. Bogusław Lesiecki - Piotr Markiewicz - 55.06 proc., 3. Waldemar Guła - Adam Krysa 54.84 proc., 4. Andrzej Broda - Tadeusz Murczek - 53.31 proc., 5. Ryszard Głuszak - Zbigniew Szkołut - 53.17 proc., 6. Mariusz Kita - Dariusz Sosin - 52.89 proc.

Grand Prix Tarnowa

Dom Studenta gościł uczestników szóstego turnieju Grand Prix Tarnowa. Zakończył się on sukcesem pary Jarosław Jurkiewicz - Ryszard Skotarski - 58.00 proc. Dalsze lokaty w czołowej szóstce zapewnili sobie: 2. Andrzej Broda - Tadeusz Murczek - 55.33 proc., 3. Sebastian Piotrowski - Sławomir Reising - 55.00 proc., 4. Witold Stachnik - Wacław Sypień - 55.00 proc., 5. Robert Mostek - Zbigniew Szkołut - 54.33 proc., 6. Bogusław Lesiecki - Dariusz Sosin - 53.67 proc.

O puchar prezesa

W Domu Bochniaka odbył się 21 turniej o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Na jego starcie ponownie stanęło 12 par; pierwsza lokata przypadła w udziale duetowi Bronisław Mucha - Wacław Wyżga - 65.91 proc. Kolejność na dalszych miejscach: 2. Wioletta Matusik - Andrzej Sadowski - 60.45 proc., 3. Stanisław Majta - Jan Paluch - 56.82 proc., 4. Aleksandra Krakowska - Waldemar Krakowski - 56.36 proc., 5. Krzysztof Bielczyk - Andrzej Rybak - 51.36 proc., 6. Ireneusz Kuźma - Józef Nastałek - 50.00 proc. Następny turniej z tego cyklu odbędzie się w poniedziałek 21 czerwca. Początek o godz. 17.30.

Zapowiedzi

Dziś w Domu Studenta odbędzie się 12 turniej o Puchar Rektora PWSZ. Jutro w klubie "Senior" rozegrany zostanie 9 w tym cyklu turniej "U Jasia". W poniedziałek w tarnowskim Domu Studenta dojdzie natomiast do 11 turnieju o Puchar Dyrektora Domu Studenta PWSZ. Początek turniejów o godz. 17.30. (STM)