Na przełaj

PAN
Bieg dziewcząt z klas IV wygrała Natalia Żołnierczyk, wyprzedzając Teresę Panczyk i Karolinę Gwiżdż. Wśród ich rówieśników zwyciężył Krzysztof Surówka, a kolejne miejsca zajęli Patryk Tatara, Kamil Kuzikowski. Wśród dziewcząt z klas V najszybciej pobiegła Elżbieta Bielska, pokonując Paulinę Kupiec i Sarę Sendorek. Bieg chłopców z klas V wygrał Marcin Kozłowski, wyprzedzając Mariusza Panka i Łukasza Zająca. Bieg szóstoklasistek zakończył się w kolejności: Agnieszka Wójcik, Kasia Palej, Magdalena Chorobik. Bieg ich rówieśników wygrał Adrian Palonek, a na medalowych miejscach sklasyfikowano Grzegorza Mazura i Marka Greśko. Wśród gimnazjalistek z klas I kolejny bieg wygrała Jagoda Litwińska, wyprzedzając Martę Turchan i Sylwię Idzi. W drugich klasach tytuł mistrzyni zdobyła Anna Chlebda przed Renatą Baran i Joanną Gruszką. Wśród gimnazjalistek z klas III kolejny sukces zanotowała Joanna Mokrzycka, wyprzedzając Monikę Wandas i Justynę Duda. Wśród pierwszoklasistów z gimnazjów wygrał brat Joanny Wojciech Mokrzycki. Drugi był Damian Malec, a trzeci Damian Kowal. W biegu drugoklasistów zwyciężył Szymon Goliński przed Kamilem Przęczkiem i Krzysztofem Ochońskim. Bieg trzecioklasistów wygrał Arkadiusz Bednarczyk. Drugi był Kamil Ruman, a trzeci Krzysztof Jałocha.

Szkolny Związek Sportowy zorganizował w Parku Mickiewicza w Wieliczce miejsko-gminne indywidualne biegi przełajowe na dystansach od 800 do 1600 metrów.

Pierwsze szóstki z każdego biegu awansowały do zawodów powiatowych. W eliminacjach gminnych startowało 120 dziewcząt i 136 chłopców ze Szkół Podstawowych w: Golkowicach, Raciborsku, Grajowie, Węgrzcach Wielkich, Koźmicach Wielkich, Sierczy, Grabiu, Śledziejowicach, Gorzkowie, Mietniowie, nr 2, nr 3 i nr 4 w Wieliczce oraz gimnazjaliści z Węgrzc Wielkich, Koźmic Wielkich, Golkowic, Wieliczki. (PAN)