MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa obwodnicy Niepołomic z nowymi pozwoleniami. Gotowość do realizacji kolejnego odcinka z rygorem natychmiastowej wykonalności

OPRAC.: Barbara Ciryt
Powstaje obwodnica Niepołomic. Jest zezwolenie na realizację jej kolejnego odcinka
Powstaje obwodnica Niepołomic. Jest zezwolenie na realizację jej kolejnego odcinka UMWM
Uzyskano pozwolenie na realizację obwodnicy Niepołomic wraz z obwodnicą Podłęża. To już drugie pozwolenie na kolejny odcinek w nowym przebiegu drogi wojewódzkiej nr 964. Pierwsze uzyskano w połowie lutego 2024 r., a teraz wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar wydał kolejne na realizację nowego, dłuższego fragmentu tej inwestycji.

Długość obwodnicy Niepołomic wynosić będzie 5,3 km - licząc od nowej obwodnicy Podłęża do skrzyżowania drogi krajowej nr 75 (ul. Brzeska). Zadanie stanowi jednocześnie połączenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej z siecią dróg międzynarodowych.

Rozrasta się drogowa układanka

- Wydane ZRID (zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej) stanowi ważny element w tej drogowej układance, która finalnie w znaczący sposób odciąży centrum miasta od ruchu tranzytowego. Usprawniony zostanie także ruch pomiędzy Niepołomicką Strefą Inwestycyjną a droga krajową 75 i autostradą A4. To z kolei przełoży się na poprawę bezpieczeństwa i większy komfort mieszkańców Niepołomic oraz Podłęża – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Wydana przez wojewodę Krzysztofa Jana Klęczara decyzja obejmuje fragment odcinka o długości niemal 3 km. Inwestycja obejmuje 93 działki.

Obwodnica z towarzyszącymi drogami

Zadanie realizuje Zarząd Województwa Małopolskiego. W ramach inwestycji przebudowane zostaną również drogi gminne - ul. Wimmera na długości około 30 m oraz ul. Wodna na długości 31,5 m, a także droga powiatowa - ul. Grabska na długości 41 m.

W obszarze obejmującym tę inwestycję znajdują się trzy skrzyżowania, które zostaną rozbudowane. Rozbudowie zostanie poddana także droga gminna - ul. Fabryczna na długości 76 m i droga powiatowa - ul. Grabska na długości 41 m.

Rygor natychmiastowej wykonalności

Wojewoda Krzysztof Jan Klęczar nadał decyzji rygor natychmiastowej wykonalności, dzięki czemu inwestor może natychmiast przystąpić do prac.

Przygotowania terenu do budowy obwodnicy Zabierzowa

Trwa budowa obwodnicy Zabierzowa. Tymczasowo zmieniła się or...

Kto i kiedy powoduje wypadki drogowe w Polsce

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski