Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na razie skate-park

Redakcja
- Organizacja skate-parku pochłonęła więcej czasu i kosztów niż się spodziewaliśmy - mówi ks. dyrektor Augustyński. - Okazało się bowiem, że chociaż sprzęt nie był używany, wystawienie go na warunki atmosferyczne doprowadziło do uszkodzeń. Woda wlewała się do rurek i zamarzając zimą rozsadzała je. Niektóre elementy metalowe zardzewiały, również sklejka była zniszczona. Sprzęt trzeba było pomalować, przetransportować na miejsce, zdobyć atest i rozstawić. Doszło jeszcze uporządkowanie terenu. Bardzo pomogły nam w tym wszystkim Zarząd Gospodarki Komunalnej i Zarząd Dróg i Komunikacji oraz firma "Heban". W sobotę otwarte zostanie jeszcze małe boisko piłkarskie.

Rolkarze będą współgospodarzami

 W sobotę przy przejściu podziemnym pod ul. Konopnickiej, prowadzącym z os. Podwawelskiego na bulwar Wołyński, zostanie otwarty ogólnodostępny skate-park, na którym miłośnicy jazdy na rolkach będą mogli uprawiać swój ulubiony sport. - Prace przy instalacji skate-parku trwają od kilku tygodni. Udało nam się już jednak zainteresować nim skate'ów, czyli rolkarzy, którzy ściągają z całej okolicy i już jeżdżą. To oni będą w przyszłości współgospodarzami tego terenu; będą z niego korzystać, będą więc również za niego współodpowiedzialni - mówi ks. Andrzej Augustyński, dyrektor generalny Centrum Młodzieży "U Siemachy", które przed kilkoma miesiącami otrzymało od władz miasta niewykorzystywane dotąd i niszczejące na terenie jednego z klubów sportowych rampy do skateingu. W lokalu znajdującym się w przejściu podziemnym Centrum planuje otwarcie dziennego ośrodka socjoterapii dla młodzieży z rodzin ubogich i patologicznych, wokół którego powstać ma oprócz skate-parku, tor dla rowerów BMX, kilka boisk, w tym trzy do streetballa (koszykówki ulicznej), do siatkówki plażowej, piłki nożnej, a także niewielki amfiteatr.
 W przejściu podziemnym mieściła się dawniej restauracja, a także sklepy, szalety i budki telefoniczne, obecnie jednak jest zupełnie zrujnowane. Po zabudowaniu wylotów przejścia jego powierzchnia, która wynosi ok. 200 metrów kw. powiększyć ma się o ponad 500 m kw. Ośrodek powstaje w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przestępczości wśród Młodzieży. W tegorocznym budżecie miasta przewidziano 250 tys. zł na wykonanie podstawowych prac. Wkrótce ma odbyć się przetarg na prace remontowe. - Jeśli wyłoni on wykonawcę, remont powinien zostać zakończony 15 grudnia br., a otwarcie ośrodka powinno nastąpić 6 stycznia przyszłego roku - zapowiada ks. dyrektor Augustyński.

(DOER)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski